Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie reklamy - lokalizacja

Student ✭ ✭ ✭

Chcę tak ustawić kampanię, aby wszyscy z lokalizacji widzieli reklamę, oraz wszyscy spoza lokazlizacji którzy umieszczą we słowie kluczowym miasto z mojej lokalizacji.

Przykładowo wybieram Warszawę i zasię 100km - chcę żeby reklama wyświetlała wszystkim na słowo kluczowe z lokalizacji, czyli np, Otwock czy Skierniewice, zle żeby była widoczna także np. w katowicach na słowo kluczowe+Otwock, czy Skierniewice, czy inne miasto w zasięgu.

Wydaje mi się, że moje ustawienie dobrze działało, bo przy użyciu narzędzi diagnostycznych ustawiałam inne miasto i się nie wyświetlały reklamy, a po zmianie z obszaru zaznaczonego lub z dopiskiem miasta z obszaru zaznaczonego już się wyświetlały z każdego miejsca w Polsce.

Ale skorzystałam z "Możliwości" gdzie zaproponowano mi nowe słowa kluczowe z których kilka miało dla mnie sens, więc zrobiłam dodaj jako nową grupę i wszystkie słowa kluczowe z tej grupy się zaczęły wyświetlać.

Potem coś pokręciłam i teraz mam w stanie słowa kluczowego, pokazane, że się nie wyświetla ze względu na ustawienie użytkowników w wybranych lokalizacjach, a w "podglądzie i diagnostyce reklam" reklama się wyświetla. Oczywiście z gupy dodanej.

W kampani oprócz miasta mam podany zasięg, w "zaawansowanych" mam:

Kieruj na: Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie, które szukają stron na jej temat lub przeglądają takie strony

Wyklucz: Osoby w lokalizacji wykluczonej przeze mnie, szukające stron na jej temat lub przeglądające takie strony.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kierowanie reklamy - lokalizacja

Wschodząca Gwiazda

Halinko zrób dwie kampanie:

1 kampania : ograniczasz po lokalizacji (Warszawa + 100 km) i dajesz frazy bez miast np. "piękne chmury" ;

2 kampania : nie ograniczasz po lokalizacji ale dajesz frazy z miastami np. "piękne chmury Otwock";

Adaśko

Student ✭ ✭ ✭

A czy mogę przeniść słowa kluczowe do drugiej kampani, żeby nie stracić historii ? Np. przez kopiuj > wklej ?

A czy słowa kluczowe "piękne chmury" i "piękne chmury otwock" nie będą kolidowały ze sobą jak będą w różnych kampaniach, bo jak w różnych grupach to nieraz wyskakuje, że nie będzie wyświetlane na tę frazę tylko na inną z innej grupy i co dziwne mającą np. WJ 8/10 nie wyświetla a wyświetla 3/10

Wschodząca Gwiazda
niestety przeniesienie słowa kluczowego skasuje historie
nie powinny ze soba kolidować - jak ktoś wpisze piękne chmury to spowoduje wyświetlenie piękne chmury, a jak piękne chmury otwock to piękne chmury otwock