Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie reklam Displayowych na konkretne kanały w sieci GDN

Student ✭ ✭ ✭

Witam

 

Czy w kierowaniu na miejsce docelowe mogę ustawić tylko linki do kanałów youtube i konkretnych filmików czy muszę ustawić kierowanie na całą witrynę?
Czy można wykluczyć całą playlistę z kanału czy trzeba filmiki po kolei.

Jeśli użyję  dodatkowo kierowania na słowa kluczowe to reklamy będą się wyświetlać przy filmach związanymi ze słowami kluczowymi oprócz wybranych miejsc czy muszę w tym celu zrobić osobne grupy reklam z kierowaniem na słowa i miejsca?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kierowanie reklam Displayowych na konkretne kanały w sieci GDN

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

możesz ustawić kierowanie na poszczególne adresy / kanały. Kwestia tylko czy reklamy się tam pojawiają bo od tego zależy widoczność twoich reklam.

Odnośnie wykluczeń to raczej postawiłabym na konkretne adresy, a nie playlistę.

Kierowanie po słowach kluczowych na YT oparte jest o tagi, jakie występują przy filmikach. Ale jeśli wybierasz kierowanie po konkretnych filmikach to jaki jest sens dodawać do tego jeszcze w kierowaniu słowa kluczowe? Zadaniem słów jest zawężanie (precyzowanie) kierowania więc jeśli zależy Ci na sprawdzeniu efektywności takiego kierowania to proponuje wydzielenie osobnej grupy.