Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie na miejsce docelowe

Nowicjusz ✭

Witam

Prowadzę stronę o mojej miejscowości Rogoźno. I zgłosił się klient z Rogoźna, który chciał umieścić na niej swoją reklamę ale warunkiem było żebym wystawił fakturę VAT. Niestety nie wystawiam tych faktur i pomyślałem, że może szłoby zrobić reklamę przez Adwords. Czyli klient by zarejestrował się na Adwords, stworzył kampanie i skierował ją tylko na moją stronę. Na tej stronie https://support.google.com/adwords/answer/1209882?hl=pl pisze, że można kierować reklamę na konkretną stronę www. Chciałem sprawdzić na moim Adwords ale nie widzę tej opcji. Gdzie to znajdę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kierowanie na miejsce docelowe

Wschodząca Gwiazda
Witaj Krzysztofie.

Jak rozumiem ty udostępniasz na swojej stronie powierzchnię reklamową poprzez Google Adsense, a klient poprzez Adwords ma zamieścić u Ciebie reklamę?

Tak, w adwords masz możliwość kierowania reklam na konkretną witrynę. Ustawiasz to następująco:

1. Tworzysz kampanie kierowaną na sieć reklamową
2. Po utworzeniu kampanii w zakładce sieć reklamowa przechodzisz na miejsca docelowe i dodajesz witrynę, na której reklama ma sie pojawić.

Zobacz link ode mnie z centrum pomocy bo w nim jest dokładna instrukcja krok po kroku jak to zrobic: https://support.google.com/adwords/answer/2471182

Najlepszy Współtwórca
A jeśli Twój portal nie udostępnia jeszcze miejsca dla reklam Adsense to musisz dołączyć do programu.

Bądź dogadaj się z kimś kto wystawia faktury na zasadzie dzierżawy tego miejsca reklamowego tej agencji/firmie i to ona wystawi Klientowi fakturę, a wy się dogadacie między sobą - Ty i agencja/firma.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Pamiętaj jednak, że dużo bardziej opłacalne jest dogadywanie się bezpośrednio z potencjalnymi reklamodawcami, gdyż w przypadku AdSense Google też czerpie z tego tytułu profity.

Poza tym, to że reklamodawca ustawi kierowanie reklam tylko na Twoją stronę nie oznacza, że na stronie pojawią się tylko jego reklamy. Mogą się na niej pojawiać również reklamy innych reklamodawców.
Tomasz Ciepłucha