Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie na lokalizację w remarketingu

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie odnosnie kierowania na lokalizację w remarketingu? Słyszałam jedną opinię, że dobrze jest nie ograniczać i kierować na wszystkie kraje. Ja kieruję na dany kraj, Polska, w przypadku sklepu internetowego.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Dot.: Remarketing- słabe wyniki?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

@Kamila, staraj się pisać nowe wiadomościu w tym samym wątku. Bałagan się robi.

Trochę mało czasu minęło aby oceniać skuteczność. Testuj różne strategie remarketingowe, o których pisaliśmy wcześniej. To nie jest tak, że od razu się trafi. Konwersje bezpośrednie to nie jedyna korzyść z remarketingu. Powinien on też znajdować  się na ścieżkach konwersji. Zajrzyj do swoich raportów ścieżek wielokanałowych i zobacz czy nie masz konwersji wspomaganych. Jeżeli są, to z jakich kanałów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Kierowanie na lokalizację w remarketingu

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

W zależności od oferty przede wszystkim.

Jak sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową za granicę, strona jest tylko w pl to można zastosować listę bez zawężania do jednego kraju (lepiej zawęzić wtedy kampanię do jednego języka). 

Można tez stworzyć 2 grupy reklam, jedną przefiltrować na dany kraj a w drugiej dany kraj wykluczyć i sprawdzać efekty.

Jak dla mnie im bardziej się zawęzi, tym lepiej. Jeżeli można wyciąć ruch o potencjalnie niskiej jakości, to dlaczego tego nie zrobić? Dla ocalałej grupy użytkowników, którzy zobaczą reklamę warto dać wyższe stawki aby podbić pozycję. Szansa, że zakonwertują jest większa więc warto w nich zainwestować.

P.S. Poza lokalizacją koniecznie uruchom capping, żeby ludzi nie zamęczyć reklamą

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedzi. Tak więc pozostawię tak jak miałam na Polskę.

Remarketing- słabe wyniki?

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Pytałam już kilka razy w kwestii remarketingu na forum. Wprowadziłam zmiany optymalizacyjne i jest chyba gorzej. Wcześniej miałam problem, że była za duża grupa odbiorców i budżet za szybko schodził. Teraz mam utworzone specjalne banery rabatowe, które wyświetlają się osobom po 7 dniach. Głównym założeniem jest kierowanie reklam do osób, które dodały produkt do koszyka, więc grupa jest dużo mniejsza. Mam dużo wyświetleń, ale kliknięć teraz jest bardzo mało. Teraz wyniki są jeszcze słabsze, jest mało kliknięc, a konwersji z remarketingu 0. Byłam przekonana, że te zmiany wpłyną korzystnieEmotikon: Smutny To jest zrzut jednej grupy z dzisiejszego dnia:Remarketing.jpg

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

@Kamila, staraj się pisać nowe wiadomościu w tym samym wątku. Bałagan się robi.

Trochę mało czasu minęło aby oceniać skuteczność. Testuj różne strategie remarketingowe, o których pisaliśmy wcześniej. To nie jest tak, że od razu się trafi. Konwersje bezpośrednie to nie jedyna korzyść z remarketingu. Powinien on też znajdować  się na ścieżkach konwersji. Zajrzyj do swoich raportów ścieżek wielokanałowych i zobacz czy nie masz konwersji wspomaganych. Jeżeli są, to z jakich kanałów.

Wschodząca Gwiazda

pytanie tez jaki to produkt, czy przypadkiem 7 dni to nie za duzo- po prostu moze ktos kto szuka takiego produktu w te 7 dniach juz "zamknął temat" i kupił produkt, wiec rabat po 7 dniach nie bardzo mu sie przyda

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za sugestię. Byłam przekonana, że piszę w nowym wątku. Przepraszam za bałagan. Niestety teraz nie ma chyba możliwości, aby przenieść wiadomość do innego wątka. Nie wiem czy odpowiadać tutaj, czy skopiować treść i lepiej założyć nowy wątek.

@Kamila przeniosłem twoją wcześniejszą wypowiedź do tego wątku.

Staraj się nie rozpraszać wiadomości na wiele osobnych wątków. Tutaj próbujemy coś podpowiedzieć w sprawie twojego remarketingu i skupmy się wyłącznie na tej stronie.

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję bardzo. Chciałam podziękować za sugestie i zainteresowanie tematem. Rzeczywiście, może muszę dać więcej czasu i przeanalizuję dokładnie najważniejsze ścieżki konwersji.

Jeżeli chodzi o produkt to są to markowe sportowe buty. Jednak raczej ten okres 7 dni jest w porządku, gdyż właśnie w grupie reklam z rabatem mam więcej kliknięć, czyli grupie osób, którym banery wyświetlają się po 7 dniach.

Dotychczas miałam tylko banery, dodam też reklamy tekstowe.

Capping mam ustawiony na poziomie 6 wyświetleń na grupę reklam.

Jeżeli chodzi o inne dane z Analytics to też są raczej dobre. Największy współczynnik odrzuceń, właśnie dla grupy z rabatem to 65%. Jednak było tam tylko 20 odwiedzin. Wiec nie da się wysunąć teraz na tej podstawie głębszych wniosków. Byłam ciekawa Waszych doświadczeń z remarketingiem?