Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie kontekstowe

Nowicjusz ✭ ✭

Witam serdecznie,

Moje pytanie dotyczy sieci reklamowej. Obok jednej ze stron internetowych na których mają pojawiać się reklamy otrzymuję komunikat, że reklamy nie są wyświetlane ponieważ wydawca nie akceptuje kierowania kontekstowego. Jednocześnie widzę, że reklamy zostały wyświetlone 390 razy.

Czy może ktoś wie jak można wytłumaczyć taką sytuację i co należałoby zrobić. Informacje na stronie do której prowadzi link umieszczony obok wiadomości nie są zbyt szczegółowe.

Dziękuję za odpowiedzi.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławomir Z
września 2015

Dot.: Kierowanie kontekstowe

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

W wybranych miejscach docelowych wydawca musiał wyłączyć możliwość emisji reklam kontekstowych (widać jest taka możliwość w AdSense), nadal możliwa jest jednak emisja reklam opartych na zainteresowaniach. Także te wyświetlenia pochodzą jak piszesz z tego typu kierowania.

zaint.png

Jeżeli w grupie użyte są 3 opcje kierowania, czyli: Miejsce docelowe -> Temat -> Remarketing i jednocześnie w wybranym miejscu docelowym nie można stosować kierowania kontekstowego (Tematy) system używa pozostałych dwóch, czyli Miejsce docelowe + Remarketing. Stąd 390 wyświetleń i jednocześnie informacja, że nie wszystkie wybrane opcje kierowania mogły być użyte.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]

Wydawca nie akceptuje kierowania kontekstowego (po słowach kluczowych lub tematach) ale inne typy (remarketing, po zainteresowaniach) może już tak.

P.S. Tak w ogóle to w jakim systemie/raporcie jest ten komunikat?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Komunikat jest widoczny po najechaniu myszką na "ikonkę" w kolumnie Stan znajdujący się w Sieć reklamowa / Miejsca docelowe. (Mam nadzieję, że w miarę dobrze to opisałem Emotikon: Szczęśliwy

Faktycznie reklamy są kierowane według Tematów i Zainteresowań i remarketingu. Zastanowiło mnie jednak dlaczego pojawia się komunikat, że reklamy nie są wyświetalne i jest informacja, że nie jest możliwe kierowanie kontekstowe i jednocześnie jest 390 wyświetleń. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławomir Z
września 2015

W wybranych miejscach docelowych wydawca musiał wyłączyć możliwość emisji reklam kontekstowych (widać jest taka możliwość w AdSense), nadal możliwa jest jednak emisja reklam opartych na zainteresowaniach. Także te wyświetlenia pochodzą jak piszesz z tego typu kierowania.

zaint.png

Jeżeli w grupie użyte są 3 opcje kierowania, czyli: Miejsce docelowe -> Temat -> Remarketing i jednocześnie w wybranym miejscu docelowym nie można stosować kierowania kontekstowego (Tematy) system używa pozostałych dwóch, czyli Miejsce docelowe + Remarketing. Stąd 390 wyświetleń i jednocześnie informacja, że nie wszystkie wybrane opcje kierowania mogły być użyte.

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie tak zaczęłem podejrzewać.