Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie kampaniii na lokalizację, a wejścia spoza niej

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witajcie,
potrzebuje Waszej pomocy przy kierowaniu kampanii na lokalizację.

Mam skierowaną kampanię na Warszawę +40km oraz ustawione kierowanie reklam tylko na lokalizację użytkownika a mimo to mam kliknięcia z fraz zawierających frazę Śląsk, Katowice, Radom lub bezpośrednio będący z tej lokalizacji.

Jaka jest przyczyna że reklamy są wyszukiwane przez osoby szukające fraz z lokalizacją "spoza" ?
Czy może to być powód % błędnej lokalizacji IP providera internetowego?
Czy może to być powód, że frazy mają dopasowanie przybliżone i które wyeliminuje mi niechciane lokalizacje ?

Zrzut ekranu 2015-09-14 o 20.35.16.png

Pozdrawiam,
Rafał Daniecki

Specjalista ds. Marketingu Internetowego
T: +48 507 439 933 | E: kontakt@rafaldaniecki.pl

Marketing w Biznesie | www.RafalDaniecki.pl
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Rafał Daniecki
września 2015

Dot.: Kierowanie kampaniii na lokalizację, a wejścia spoza niej

Wschodząca Gwiazda
Nawet jeśli masz ustawione kierowanie na "Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie" musisz pamiętać, że użytkownicy znajdujący się fizycznie w Warszawie mogą wpisywać frazy zawierające inne miejscowości.

Zapoznaj się ze wskazówkami i przykładami na stronie pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/1722038?expand=loc2&ctx=tltp

Jeżeli nie chcesz by reklamy wyświetlały się dla fraz zawierających inne miejscowości niż Warszawa niestety musisz użyć listy słów wykluczających zawierających nazwy wszystkich miejscowości (pamiętając o błędnej pisowni i odmianie).

Możesz sprawdzić kartę Wymiary wybierając raport Lokalizacje użytkowników, który pokazuje fizyczną lokalizację użytkowników.
https://support.google.com/adwords/answer/2453994?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
Dobrze, dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam,
Rafał Daniecki

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Rafał Daniecki
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Nawet jeśli masz ustawione kierowanie na "Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie" musisz pamiętać, że użytkownicy znajdujący się fizycznie w Warszawie mogą wpisywać frazy zawierające inne miejscowości.

Zapoznaj się ze wskazówkami i przykładami na stronie pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/1722038?expand=loc2&ctx=tltp

Jeżeli nie chcesz by reklamy wyświetlały się dla fraz zawierających inne miejscowości niż Warszawa niestety musisz użyć listy słów wykluczających zawierających nazwy wszystkich miejscowości (pamiętając o błędnej pisowni i odmianie).

Możesz sprawdzić kartę Wymiary wybierając raport Lokalizacje użytkowników, który pokazuje fizyczną lokalizację użytkowników.
https://support.google.com/adwords/answer/2453994?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Opcje lokalizacji to pewna podstawa, którą należy ustawić. Kolejnym krokiem to użycie odpowiednich dopasowań fraz jak i wykluczeń fraz by zadbać o jak najmniej zbędnych wyświetleń reklamy. Ustawienie samych opcji lokalizacji nie zadba o brak wyświetleń na innym regionie.

Druga sprawa to co dokładnie reklamujesz? Wczoraj był identyczny temat i okazało się, że ustawienie domyślne było jak najbardziej właściwe.

Pytam o to, ponieważ u Ciebie również może się okazać, że świadczysz usługi, których mogą szukać ludzie spoza Twojej wybranej lokalizacji.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Rafał, zajrzyj do tematu, o którym wspomniał Dominik: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzanie-reklamami-i-Edytor/Jak-sprawdzi%C4%87-sk%C4...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Dzięki za podpowiedź, z powyższymi linkami się już dawno zapoznałem i rzeczywiście jeśli coś się jeszcze pojawi to dodam do wykluczeń. Dzięki Tomku za radę.
Pozdrawiam,
Rafał Daniecki

Nowicjusz ✭
Sprzedaję produkt które ze względu na duże gabaryty i koszty dostawy sprzedaję tylko w Warszawie i okolicy +40km. Usługi oczywiście mogą być wyszukiwane w innych lokalizacjach ale tam są już inne firmy od tego. Ja nacisk kładę na Warszawę, bo to mi się sprawdza i potwierdza z analityki i dotychczasowych doświadczeń.
Pozdrawiam,
Rafał Daniecki

Nowicjusz ✭
Dzięki, przeczytam cały wątek i być może coś jeszcze znajdę czego jeszcze nie wiem. Dzięki Marku
Pozdrawiam,
Rafał Daniecki