Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampanie a remarketing

Student ✭

Witam,

mam pytanie związane z listą remarketingową ludzi, którzy odwiedzili już konkretną kategorię produktów.

Czy jest sens duplikowania standardowej grupy reklam skierowanej na tą kategorię produktów ale z uwzględnieniem podziału na ludzi, którzy już widzieli tą kategorię, i nowych. Na przykład w grupy kierujące do tej samej kategorii (ale w innych kampaniach):

Grupa Kalesony - widzą tylko nowi (wyłączam ruch z listy osób, którzy odwiedzili stronę wcześniej), standardowy przekaz i stawki

Grupa Kalesony RLSA - reklamy widzą tylko ci, którzy już wcześniej byli, spersonifikowany przekaz, dostosowanie stawki +15-20%

Czy ma to sens?

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kampanie a remarketing

Wschodząca Gwiazda
Najlepszy efekt w remarketingu osiągasz właśnie, jeżeli będziesz PRZYPOMINAŁ to co odwiedzający widział na stronie, a nie to czego nie chce kupić ( co go nie interesuje ). Jeśli ja szukałem na stronie spodni, to reklama z kalesonami mnie nie będzie interesowała. Ale jeśli zobaczę spodnie, które widziałem i zwróciłem na nie uwagę, to jest większa szansa, że kliknę i dokonam konwersji ( zakupu ). Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz dawać zniżki, np te 20% to musisz też mieć pewność, że osoba, która przeglądała stronę z kalesonami była nimi faktycznie zainteresowana czyli np. wykonała jakąś akcję typu: analizowała kolory, dodała kalesony do schowka czy koszyka, albo spędziła określoną ilość czasu na stronie kalesonów. Wówczas zawężasz sobie listę osób na remarketingu, ale jednocześnie celujesz w te osoby, które faktycznie były zainteresowane zakupem produktu. I co więcej, widząc zniżkę pewnie je kupią.

Twoja strategia też nie jest zła, ale lepiej chyba personalizować przekazy do mniejszych grup, bo w nich jest większe prawdopodobieństwo zakupu.

Swoją drogą analiza ścieżki użytkownika, ilość dni do zakupu, itp. elementy powinny być brane pod uwagę podczas planowania list remarketingowych.

Student ✭
Ta strategia ma nie tyle dotrzeć do ludzi, którzy są już dalej na ścieżce konwersji co rozróżnić przekaż dla nowych i tych, co już mnie już raz odwiedzili. Chcę to osiągnąć właśnie poprzez wzajemne eliminowanie użytkowników w poszczególnych grupach.

Dziękuję za odpowiedzi!