Obecnie 344 forumowiczów jest online
Obecnie 344 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampanie DSA - brak wyświetleń

Nowicjusz ✭

Witam, 

Uruchomiłam kampanie DSA na rynku 1,5 tygodnia temu, ale do tej pory nie mam żadnych wyświetleń. Reklamy chce, aby wyświetlały się dla konkretnych produktów, dlatego wykluczyłam adresy url zawierające nazwy sklepów i title które również zawierają nazwy sklepów. Z czego może wynikać brak wyświetleń ? Jakie mogą być przyczyny takiego stanu ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aneta S
kwiecień

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź kolumnę "Pokrycie witryny" przy definicji Twoich dynamicznych celów (na karcie "Automatyczne miejsca docelowe"). Jeżeli nie masz tej kolumny to musisz ją włączyć przez modyfikację kolumn.

Jeżeli widnieją tam konkretne wartości procentowe i po najechaniu na "dymek" widzisz przykładowe adresy, które spełniają kryteria danej grupy to przyczyną braku wyświetleń jest zbyt niska stawka.

Jeżeli wszędzie masz 0% to znaczy, że za dużo wykluczyłaś.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Aneta Emotikon: Szczęśliwy

Zacznij od kontroli czy wszystko masz prawidłowo skonfigurowane:

https://support.google.com/adwords/answer/2549052?hl=pl

________
Booguś

Dot.: Kampanie DSA - brak wyświetleń

Student ✭ ✭ ✭

Najczęstszy błąd w reklamach DSA to brak ustawienia dynamicznego celu reklamy. Po wejściu w kampanie, kliknij w zakładkę Automatyczne miejsca docelowe i sprawdź czy masz ustawiony chociaż jeden cel, np.

dsa-cel.jpg

Nowicjusz ✭

Mam ustawione dynamiczne cele reklamy. Ustawiałam je w ten sposób, żeby dany adres url zawierał daną nazwę kategorii. Mam tak ustawionych 46 dynamicznych celi reklamy

Student ✭ ✭ ✭

Piszesz, że wykluczyłaś adresy url zawierające nazwy sklepów. Sprawdź czy nie wykluczyłaś czegoś za dużo. Czy produkty, które chcesz promować na pewno nie mają w title lub w url nazwy sklepu?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aneta S
kwiecień

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź kolumnę "Pokrycie witryny" przy definicji Twoich dynamicznych celów (na karcie "Automatyczne miejsca docelowe"). Jeżeli nie masz tej kolumny to musisz ją włączyć przez modyfikację kolumn.

Jeżeli widnieją tam konkretne wartości procentowe i po najechaniu na "dymek" widzisz przykładowe adresy, które spełniają kryteria danej grupy to przyczyną braku wyświetleń jest zbyt niska stawka.

Jeżeli wszędzie masz 0% to znaczy, że za dużo wykluczyłaś.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

To chyba to, w kolumnie "Pokrycie witryny" mam bardzo małe procenty - 0,01% i wyświetla mi się tylko jeden przykładowy adres. Dziękuje za pomoc