Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania wielojęzyczna

Nowicjusz ✭

Dzień dobry.

Po raz pierwszy będę robiła kampanię ale strona jest przeznaczona dla odbiorcy z kilku krajów. Czy słowa kluczowe pisać w kilku językach czy lepiej tworzyć oddzielne kampanie?

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kampania wielojęzyczna

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dobrą praktyką jest rozdzielenia rynków / języków na osobne kampanie.
Dzięki temu dostosujesz niezależnie obszar geograficzny, język, budżet i inne ustawienia, które są dostępne tylko na poziomie kampanii
Co najmniej odrębna grupa reklam zapewni z kolei dopasowanie zapytań, słów kluczowych, reklam i strony docelowej w danym języku.

Najlepszy Współtwórca
dobrą praktyką jest tworzyć dla każdego kraju/języka odrębną kampanię.

Po pierwsze masz kontrolę nad budżetami.
Po drugie masz kontrolę nad regionem na który prowadzisz kampanie.
Po trzecie masz kontrolę nad językiem w jakim piszesz teksty reklam i słowa kluczowe.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ok to tak spróbuję. Dziękuję za pomoc.

Najlepszy Współtwórca
hehehe Lech teraz wyszło, że prawie skopiowałem Twoją wypowiedź hehehe
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Mrugający

Magister ✭ ✭ ✭
Najważniejsze zostało tu już napisane. Ze swojej strony dodam tylko, że umieszczanie razem słów kluczowych w różnych językach może również rodzić problemy ze względu na fakt, że tak samo zapisywane słowo może wystąpić w kilku językach. Ten sam zapis nie oznacza tego samego znaczenia w innym języku i w efekcie poprzez dopasowanie przybliżone reklamując "kit" do szyb dostaniemy wyświetlenia na "installation kit" lub nawet "hello kitty".
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Ja może w związku z tym tematem chciałbym o coś zapytać.

Mam kampanie kierowaną na rynek Niemiecki w różnych językach. Jej ustawienia wyglądają następująco:
Kampania 1
Język: Niemiecki

Kampania 2
Język: Polski

Kampania 3
Język: Angielski

Oczywiście treści reklam są w odpowiednich językach.

I teraz tak. Polak który jedzie do Niemiec ze swoim laptopem, wyszukując daną frazę nie zobaczy reklamy w żadnym wypadku bo ma ustawioną lokalizacje na Polskę. Czy Lokalizacja sama się przestawi na Niemcy?

Wschodząca Gwiazda
Polak używający języka polskiego w Niemczech zobaczy kampanię nr 2.

Adaśko

Student ✭ ✭
A jeśli chodzi o lokalizację przeglądarki to ustawia się ona automatycznie?

Wschodząca Gwiazda
Tak, lokalizacja jest ustalana automatycznie na różne sposoby - może być to np. IP, dane GPS ze smartfonów czy logowanie do anten GSM.

Adaśko

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Myślę, że ważną informacją w tym kontekście jest to, że lokalizacja jest ustawiana dla danego konta Google, więc jeśli przysłowiowy Kowalski pojedzie do Niemiec ze swoim laptopem a w Polsce zostawi tableta, na którym również będzie zalogowany na to samo konto (i w tym samym czasie będzie z niego korzystał ktoś z jego rodziny), to reklamy, które zobaczy mogą być przeznaczone albo dla Polski albo dla Niemiec.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
No w takim wypadku ta kwestia dla mnie nie jest rozwiązana. Prawdopodobnie jest to mały odsetek ludzi w stosunku do tych co mają lokalizacje dobrze wskazaną ale jednak zależy mi na tych "Kowalskich". Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Czy opcja w ustawieniach AdWords "Ustawienia>Opcje lokalizacji (zaawansowane)>Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie" daje pożądany efekt? Spotkałem się z przypadkiem że reklama była kierowana na województwo w którym był klient a reklamy nie widział. Po zmianie na "Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie, które szukają stron na jej temat lub przeglądają takie strony (zalecane)" klient reklamę już widział.