Obecnie 271 forumowiczów jest online
Obecnie 271 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania tylko na komórki

Student ✭ ✭

Witam,

chciałabym stworzyć kampanię wyłącznie na urządzenia mobilne, tak aby sprawdzić czy użytkownicy tego typu konwertują. Obecnie mam tylko kampanię na desktopy i tablety (w mobilnych dałem -100%).

Teraz chciałabym stworzyć nową kampanię ale wyłącznie na mobilne, ale nie mogę zmienić stawek desktopów.

Czy jest jakieś rozwiązanie ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kampania tylko na komórki

Najlepszy Współtwórca

Wschodząca Gwiazda
Dominik podał Ci linki do pomocy z informacją jak stworzyć kampanię typu Call Only i korzystać z rozszerzenia połączeń.
Użytkownicy mobilni mogą jednak również konwertować w inny sposób niż klikając w numer telefony w reklamie - wszystko zależy jaki rodzaj działalności się prowadzi.
Warto pamiętać, że użytkownicy na urządzeniach mobilnych konwertują inaczej niż użytkownicy na desktopie i wiedząc o tym należy z myślą o użytkownikach mobilnych skonfigurować odpowiednie śledzenie konwersji.
Jeśli już będziesz miała odpowiednio skonfigurowane śledzenie konwersji wówczas możesz zmienić dostosowanie stawki na mobile i włączyć tą samą kampanię którą masz również na urządzeniach mobilnych pamiętając o tym by skonfigurować rozszerzenia, które na urządzeniach mobilnych mogą się sprawdzić takie jak rozszerzenie połączeń i rozszerzenie lokalizacji.
Ponadto warto w każdej grupie reklam stworzyć dodatkowe reklamy z preferencją na urządzenia mobilne.
Skuteczność kampanii na urządzeniach mobilnych będziesz mogła obserwować w AdWords korzystając z segmentu Typ urządzenia.
Jeśli jednak chcesz kierować użytkowników mobile na stronę WWW upewnij się, że strona dobrze działa na urządzeniach mobilnych i pozwala na prostą nawigację i wykonanie działań, które zdefiniujesz jako konwersje.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Kamila najprostsze rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to: skoro w poprzedniej kampanii dałaś -100% tak by zrezygnować z urządzeń mobilnych to w nowej kampanii podnieś stawki mobile na +300%.

W ten sposób pokierujesz kampanią tak by maksymalnie łapać ruch na urządzeniach mobilnych. Dodaj do tego reklamy dla wersji mobilnej, rozszerzenia dla wersji mobilnej i teoretycznie kampania powinna zadziałać tylko na urządzeniach. Piszę, że teoretycznie bo jak wiesz nie ma już podziału tylko na desktop czy mobile. U mnie to rozwiązanie się sprawdza, ale trzeba pilnować stawek.