Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania telefoniczna - Dylematy

Student ✭ ✭

Hej,

bardzo proszę o pomoc, bo mam mętlik w głowie.

1. W ostatnim czasie pojawiła się kampania "Tylko połączenia". Tego typu kampania działa tylko w telefonach,a jedyna interakcja to połączenie telefoniczne. Pytanie - jak mierzyć taką konwersję ? Czy połączenie = konwersja ? A może można ustawić długość minimalną połączenia traktowanego jako konwersję ?

2. Co w przypadku, gdy kampania "Tylko połączenia" ma frazy jak inna aktywna kampania tradycyjna (przecież ona także działa na komórkach).

3. Jak to się wszystko ma to rozszerzenia połączeń telefonicznych, numerach Google, śledzenia konwersji itp.

Będę wdzięczna na opisanie w kilku punktach co i jak, bo mam kłopot ze zrozumieniem tego z opisów pomocy Google.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kampania telefoniczna - Dylematy

Wschodząca Gwiazda
Cześć.

Ad.1.
W kampanii typu "Tylko połączenia" możesz również korzystać z numeru Google do przekazywania połączeń. Określasz to przy definiowaniu każdej reklamy, gdzie na dole masz opcję: "Pokaż moją reklamę z:" i możesz wybrać swój numer telefonu lub numer Google do przekazywania połączeń.

Jeśli ustawisz numer Google to masz możliwość skonfigurowania konwersji z połączenia telefonicznego.

Najlepiej najpierw zdefiniować taką konwersję w Narzędzia > Konwersje wybierając jako typ Połączenia telefoniczne > Połączenia z reklam z wykorzystaniem rozszerzeń połączeń lub reklamy typu „tylko połączenie”. Podczas konfiguracji konwersji możesz zdefiniować czas połączenia po przekroczeniu którego połączenie będzie zliczone jako konwersja.

Gdy już masz zdefiniowaną konwersję z połączenia to przy konfigurowaniu reklamy, jak zaznaczysz opcję, że chcesz korzystać z numeru Google to pojawi się tam też opcja "Raportuj konwersje",. którą trzeba zaznaczyć i wybrać z listy "Działania powodujące konwersje" Twoją konwersję z połączeń telefonicznych, którą wcześniej zdefiniujesz.

Ad. 2
W takiej sytuacji możesz (a nawet powinnaś) ustawić w kampanii normalnej dostosowanie stawek na komórki -100%. Wtedy reklamy z kampanii standardowej będą się wyświetlać tylko na komputerach stacjonarnych/tabletach, a reklamy z kampanii "Tylko połączenia" będą się wyświetlać tylko na smartfonach.

Ad. 3
W kampanii standardowej możesz normalnie korzystać z rozszerzeń połączeń korzystając z własnego numeru lub numeru Google. Jedno z drugim nie koliduje.

Mam nadzieję, że mniej więcej wyjaśniłem wszystko. Ale w razie dalszych wątpliwości pytaj śmiało Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha