Obecnie 359 forumowiczów jest online
Obecnie 359 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania na frazy brandowe

Student ✭ ✭ ✭
Cześć, ostatnio dyskutowałem o tym, że warto mieć odpaloną kampanię na frazy brandowe jednak w pewnym momencie dyskusji zabrakło mi argumentów. Moje pytanie do was - czy tworzycie takie kampanie, jakie korzyści w nich widzicie? Dzięki za pomoc w szukaniu argumentów.
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Największą zaletą kampanii brandowej jest to, że bardzo szybko możemy poinformować o :

1) promocjach 2) nowej lini produktów czy usług 3) osiągnięciach(nagrody, licencje, certyfikaty itp) . Zrobienie tego w wynikach naturalnych może długo potrwać :-). 

Magister ✭

I na mobile masz cały ekran zajęty, a przy reklamie brandu jest niska stawka.  

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Magister ✭ ✭ ✭

Zabezpieczenie przed konkurencją (chodzi mi o to jeśli ktoś się reklamuje na Twój brand, to aby być nad nim).
Możliwość kierowania różnych Odbiorców na różne podstrony.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Jednym z argumentów, który usłyszałem była kanibalizacja wejść organicznych - co Wy na to?

[ Edytowane ]
Magister ✭

Mysle, ze warto sprawdzic czy po wpisaniu nazwy naszej firmy pojawiaja sie inne reklamy?

Jesli tak, to moim zdaniem reklama brandowa jest obowiazkowa. W przeciwnym razie stracimy czesc ruchu/klinetow.

Jesli nie ma innych reklamodawcow i jestesmy na pierwszym miejscu w wynikach organiczynch to mozna sie nad tym zastanawic.

I np. stosowac w akcjach promocyjnych lub gdy mamy cos waznego do przekazania.

Najlepszy Współtwórca

Warto sprawdzić ale nie sprawdzisz łatwo dla każdej lokalizacji czy wszystkich kryteriów kierowania a różnie bywa ....Emotikon: Smutny .

Mając kampanię widzisz raport "analiza aukcji' i dodatkowo wiesz co w trawie piszczy Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

Co masz na myśli pisząc „wiesz co w trawie piszczy”?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Mariusz K,

mając dane z raportu "analiza aukcji", wiesz z kim konkurujesz o własny brand, nawet jeśli z uwagi na jakieś ustawienia kierowania nie widzisz tych reklam.

[ Edytowane ]
Magister ✭

Mysle, ze to bardzo sluszna uwaga Lech.

Generalnie zawsze staram sie przekonac klienta do tego mial kampanie brandowa. Nawet jesli mocno sie opiera :-)

Student ✭ ✭ ✭

No dobra, a co jeśli marka nie ma konkurencji i ma dość unikatowy produkt?

To co dziś przychodzi mi do głowy, że kampanią brandową można by było badać rozpoznawalność marki, ile osób wchodzi na nazwę własną itd. Co o tym myślicie? 

Najlepszy Współtwórca

Możesz badać wszystko na co pozwala AdWords w połączeniu z GA.

Najważniejszy jest cel.

W ramach kampanii brand możesz weryfikować:
- czy zwiększa sprzedaż (to w kwestii kanibalizacji),

- jakie strategie najlepiej się sprawdzają,

- z jakimi kanałami łączy się ruch z brandu i jak te "związki" działają,

-...

- czy to wszystko (poza ilością zebranych danych) ma sens biznesowy.

Generalnie koszty zazwyczaj są śmieszne a wyniki ciekawe a często nawet zaskakujące.

Wbrew pozorom fraz brandowych może być całkiem sporo, więc dokładniej je zbadasz niż za pomocą ruchu organicznego.

Nowicjusz ✭

W sumie nic nowego nie powiem. Ja używam brandów do zabezpieczenia przed konkurencją o podobnym adresie i do mierzenia rozpoznawalności. W pierwszym przypadku miałem adresurl.pl i adres-url.pl i trochę ruchu mi uciekało do konkurencji a CPC był śmiesznie tani. Więc warto. Drugi przypadek jest oczywisty, jak są tanie kliki to pierwsza pozycja i patrzę czy rośnie. Odpuszczam przy brandach które są drogimi frazami np. Super Tanie Okna