Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania na frazy brandowe

Magister ✭
Cześć, ostatnio dyskutowałem o tym, że warto mieć odpaloną kampanię na frazy brandowe jednak w pewnym momencie dyskusji zabrakło mi argumentów. Moje pytanie do was - czy tworzycie takie kampanie, jakie korzyści w nich widzicie? Dzięki za pomoc w szukaniu argumentów.
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Największą zaletą kampanii brandowej jest to, że bardzo szybko możemy poinformować o :

1) promocjach 2) nowej lini produktów czy usług 3) osiągnięciach(nagrody, licencje, certyfikaty itp) . Zrobienie tego w wynikach naturalnych może długo potrwać :-). 

Magister ✭

I na mobile masz cały ekran zajęty, a przy reklamie brandu jest niska stawka.  

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Profesjonalista ✭

Zabezpieczenie przed konkurencją (chodzi mi o to jeśli ktoś się reklamuje na Twój brand, to aby być nad nim).
Możliwość kierowania różnych Odbiorców na różne podstrony.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

[ Edytowane ]
Magister ✭

Jednym z argumentów, który usłyszałem była kanibalizacja wejść organicznych - co Wy na to?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Mysle, ze warto sprawdzic czy po wpisaniu nazwy naszej firmy pojawiaja sie inne reklamy?

Jesli tak, to moim zdaniem reklama brandowa jest obowiazkowa. W przeciwnym razie stracimy czesc ruchu/klinetow.

Jesli nie ma innych reklamodawcow i jestesmy na pierwszym miejscu w wynikach organiczynch to mozna sie nad tym zastanawic.

I np. stosowac w akcjach promocyjnych lub gdy mamy cos waznego do przekazania.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Warto sprawdzić ale nie sprawdzisz łatwo dla każdej lokalizacji czy wszystkich kryteriów kierowania a różnie bywa ....Emotikon: Smutny .

Mając kampanię widzisz raport "analiza aukcji' i dodatkowo wiesz co w trawie piszczy Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭

Co masz na myśli pisząc „wiesz co w trawie piszczy”?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Mariusz K,

mając dane z raportu "analiza aukcji", wiesz z kim konkurujesz o własny brand, nawet jeśli z uwagi na jakieś ustawienia kierowania nie widzisz tych reklam.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Mysle, ze to bardzo sluszna uwaga Lech.

Generalnie zawsze staram sie przekonac klienta do tego mial kampanie brandowa. Nawet jesli mocno sie opiera :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

No dobra, a co jeśli marka nie ma konkurencji i ma dość unikatowy produkt?

To co dziś przychodzi mi do głowy, że kampanią brandową można by było badać rozpoznawalność marki, ile osób wchodzi na nazwę własną itd. Co o tym myślicie? 

Najlepszy Współtwórca

Możesz badać wszystko na co pozwala AdWords w połączeniu z GA.

Najważniejszy jest cel.

W ramach kampanii brand możesz weryfikować:
- czy zwiększa sprzedaż (to w kwestii kanibalizacji),

- jakie strategie najlepiej się sprawdzają,

- z jakimi kanałami łączy się ruch z brandu i jak te "związki" działają,

-...

- czy to wszystko (poza ilością zebranych danych) ma sens biznesowy.

Generalnie koszty zazwyczaj są śmieszne a wyniki ciekawe a często nawet zaskakujące.

Wbrew pozorom fraz brandowych może być całkiem sporo, więc dokładniej je zbadasz niż za pomocą ruchu organicznego.

Nowicjusz ✭

W sumie nic nowego nie powiem. Ja używam brandów do zabezpieczenia przed konkurencją o podobnym adresie i do mierzenia rozpoznawalności. W pierwszym przypadku miałem adresurl.pl i adres-url.pl i trochę ruchu mi uciekało do konkurencji a CPC był śmiesznie tani. Więc warto. Drugi przypadek jest oczywisty, jak są tanie kliki to pierwsza pozycja i patrzę czy rośnie. Odpuszczam przy brandach które są drogimi frazami np. Super Tanie Okna