Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania na całą Polskę vs Kampania Lokalna

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Mam dwie kampanie:

Kampania 1 - lokalizacja docelowa cała Polska - brak wykluczeń

[kredyty hipoteczne] - Reklama A

Kampania 2 - lokalizacja docelowa Warszawa (IP oraz zainteresowania)

[kredyty hipoteczne] - Reklama B

Pytanie:

Czy jeśli użytkownik z Warszawy wpisze frazę [kredyty hipoteczne] to zobaczy zawsze wersję B reklamy?

Nie będzie konfliktu ? Z pewnych przyczyn nie chcę wykluczać Warszawy w kampanii 1

Dot.: Kampania na całą Polskę vs Kampania Lokalna

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

powyższe frazy będą ze sobą konkurować i wyświetli się ta reklama, która ma wyższą pozycję w rankingu. Najprostsze rozwiązanie lecz nie na 100% skuteczne, to wykluczyć wyświetlanie reklam w lokalizacji: Warszawa w kampanii nr. 1.

Proponuję zapoznać się z poniższym wątkiem:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Raporty/niescislosci-w-danych-geograficznych-z-Polski/m-p/...

Kampania na całą Polskę vs Kampania Lokalna

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Tutaj wpływ na to, którą reklamę wybierze system będzie miał przede wszystkim ranking reklamy.

https://support.google.com/adwords/answer/1752122?hl=pl

Inaczej mówiąc nie zawsze wyświetli B.

Co rozumiesz jeszcze przez wykluczenia IP? Masz wszystkie IP ludzi z Warszawy :-)

Do tego co napisał @Tomasz S dodam jeszcze:

Konkurowac to może nie najlepsze słowo.

Z tego względu, ze słowa wewnątrz jednego konta nie powodują wzrostu stawek względem siebie.

Tzn. nie konkurujesz stawkami sam ze sobą (nie powodują wzrostu kosztu kliknięcia)

System musi po prostu, któreś wybrać.

W tym wypakdu spore znaczenie będzie miał np. kontekst wyszukiwania, poprzednie wyszukiwania, treść danej reklamy i stawka na słowie kluczowym.

@Kamila S jeszcze jedno.

W jaki sposób wykluczasz na podstawie zainteresowań?

Wykluczenia tego typu dostępne są tylko w kampaniach Graficznych.

W kampaniach tekstowych możesz wykluczyć tylko listy użytkowników, którzy poprzednio odwiedzili już twoją stronę.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”