Obecnie 283 forumowiczów jest online
Obecnie 283 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania mailingowa w GA pierwsze kroki.

Nowicjusz ✭

Dzień dobry, planuje wysłać mailing do moich klientów i sprawdzić ile wiadomości zostało przeczytanych.

W kodzie html podmieniam link url na :

http://www.flopsystem.pl/mailing/141114_spidervent/RekuEKO_fol-fpw-eko-02-14_v2_logo_R_OK_141112JK.p...

Jak jest kolejny krok ? jak sprawdzić liczbę kliknięć w GA?

Wchodzę w (GA - raportowanie - na żywo - źródła wizyt) i wpisuje źródło "newstletter". 

Nic się nie pojawia. 

Po jakim czasie od wysłania mailingu w GA będzie odpowiedz ?  

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i dodam że narzędzie Google Analytics jest dla mnie nowością. 

Pozdrawiam 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Flop S
września 2015

Dot.: Kampania mailingowa w GA pierwsze kroki.

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli linki w mailu różnią się tylko utm'ami to możesz to zobaczyć w raporcie kampanii włączając sobie odpowiedni wymiar dodatkowy.
Np. dla utm_content włącz sobie wymiar dodatkowy "treść reklamy".
Przejrzyj sobie najlepiej wszystkie wymiary dodatkowe i popatrz jakie masz tam dostępne dane - po najechaniu na ikonkę znaku zapytania masz zazwyczaj podpowiedź.

Zdecydowanie polecam przerobienie kursu:
https://analyticsacademy.withgoogle.com/course01

Dowiesz się z niego bardzo dużo rzeczy na temat poruszania się i posługiwania Google Analytics.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Czy to jest nowe konto Google Analytics? Bo jeśli tak to raporty na żywo mogą Ci nie pokazywać nic przez jakiś czas.
Ale jeżeli były już kliknięcia to ustaw sobie zakres dat na dzień dzisiejszy i wejdź do Pozyskiwanie->Kanały tam mogą być już pierwsze dane widoczne.
Oczywiście najlepiej jest nie sprawdzać danych z bieżącego dnia bo są one niepełne.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedz konto nie jest nowe było już wykorzystywane do śledzenia strony internetowej.
Zrobiłem jak pisałeś. Sprawdziłem Pozyskiwanie->Kanały i widać dwie nowe sesje w temacie newsletter/mail .
Gdzie jest widoczna informacja,  które linki zostały zostały kliknięte 

Czy pełna informacja (o liczbie kliknięć, lokalizacji użytkowników ) będzie widoczna najwcześniej po 24 godzinach od wysłania mailingu ?  

Wschodząca Gwiazda
W raporcie na żywo masz dane o bieżących sesjach więc żeby zobaczyć tam ruch z kampanii emailowej akurat w tym momencie ktoś musiałby otworzyć newsletter lub kliknąć w link dlatego pewnie nic w nim nie widziałeś.

Lokalizację użytkowników możesz sprawdzić w tym samym raporcie dodając jako wymiar dodatkowy np. "Miejscowość" lub "Kraj/terytorium".

Jeżeli chodzi o kliknięte linki to masz to w raporcie Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony. Tam możesz jako wymiar dodatkowy włączyć źródło/medium.

Możesz też sprawdzić raport Pozyskiwanie->Kampanie i włączyć wymiar dodatkowy "Strona".

Tak jak napisałem dane z danego dnia najlepiej sprawdzać na drugi dzień. Teoretycznie przetwarzanie wszystkich danych może zając do 48 godzin.

Poza tym bierz pod uwagę, że sam fakt wysłania newslettera nie oznacza, że wszyscy go od razu otworzą. Są przecież osoby, które nie sprawdzają poczty codziennie więc dane mogą napływać jeszcze przez długi czas. Oczywiście im więcej czasu mija tym szansa, na otworzenie newslettera mniejsza.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedz, mam już pierwsze dane.
Gdzie w GA można sprawdzić nazwę linku url przez który użytkownik dostał się na moją stronę?

1) Pozyskiwanie -> Kampanie -> Wymiar dodatkowy "Strona"  mam wrażenie że widać tylko ostatnią cześć np: "utm_campaign=newsletter_141120_spidervent " z
http://sklep.flopsystem.pl/4883-spidervent?utm_source=newsletter-fs&utm_medium=email&utm_content=skl...

2) Pozyskiwanie -> Kampanie -> Wymiar dodatkowy "Ścieżka odesłania" --> komunikat  (not set)

Umieściłem w kodzie html 10 unikalnych linków url i chcę wiedzieć w co najczęściej klikają klienci.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Flop S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli linki w mailu różnią się tylko utm'ami to możesz to zobaczyć w raporcie kampanii włączając sobie odpowiedni wymiar dodatkowy.
Np. dla utm_content włącz sobie wymiar dodatkowy "treść reklamy".
Przejrzyj sobie najlepiej wszystkie wymiary dodatkowe i popatrz jakie masz tam dostępne dane - po najechaniu na ikonkę znaku zapytania masz zazwyczaj podpowiedź.

Zdecydowanie polecam przerobienie kursu:
https://analyticsacademy.withgoogle.com/course01

Dowiesz się z niego bardzo dużo rzeczy na temat poruszania się i posługiwania Google Analytics.
Tomasz Ciepłucha