Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania displayowa jak sprawdzić koszt?

Nowicjusz ✭

Chcę zaplanować kampanię displayową (wyłącznie). Szef zażyczył sobie, że konkretnie chce mieć reklamę w kilku portalach w których są wyświetlane reklamy adwords display(tak sprawdzałem każda z nich jest w sieci ads). Jak oszacować koszt wyświetlania lub kliknięcia w zależności od witryny na której się będzie wyświetlać?

Każda firma chce podpisywać umowę jednak żadna nie oszacuje jakie to będą pieniądze w zamian za widzialność w tych konkretnych miejscach(tu konkretnie nie chodzi o kliknięcia, mają być widoczne reklamy).

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kampania displayowa jak sprawdzić koszt?

Najlepszy Współtwórca

Planer kampanii displayowych - https://support.google.com/adwords/answer/3056153?hl=pl

Natomiast pamiętaj, że dane są historyczne, więc stawki za kliknięcie są przybliżone.

ScreenShot1244.jpg

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Szczególnie, że przy każdej witrynie jest ta sama stawka 0-3,5zł Emotikon: Mrugający
Ja głównie patrze na swoje kampanie displayowe i ich koszty, a potem intuicyjnie na ich podstawie szacuje stawki nowych kampanii.

Wschodząca Gwiazda
Myślę, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest uruchomienie kampanii z ograniczonym budżetem, by sprawdzić jakie faktycznie będą stawki i na tej podstawie zaplanować kampanię.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Bardzo mi się spodobała druga część wypowiedzi Axan S dotycząca braku szacunków od firm, więc dałem choć przykład, gdzie można sprawdzić koszty z małym niedopowiedzeniem moi drodzy Emotikon: Szczęśliwy Żeby sam zobaczył z czego może wynikać niechęć firm do szacunkowych wyliczeń stawek i kosztów.

Wiemy doskonale, że niestety te narzędzia nie służą do określania kosztów...

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Mi natomiast podoba się część "tu konkretnie nie chodzi o kliknięcia, mają być widoczne reklamy" - Google nie lubi wyświetlać reklam, z których nie będzie kliknięć, więc im mniej kliknięć uda się uzyskać (im CTR będzie niższy) tym w końcowym rozrachunku więcej trzeba będzie zaoferować za kliknięcie.

Na koszt całkowity kampanii wpływa natomiast między innymi: ocena jakości strony (wyrażona wynikiem jakości), ilość odwiedzin witryn ("sezonowość" odwiedzin miejsc docelowych), maksymalna stawka oferowana za kliknięcie (określająca w jakim procencie odsłon stron docelowych wyświetli się moja reklama), działalność konkurencji (czy podniosą stawki i znów to oni będą się wyświetlać częściej).

Ja - podobnie jak Tomek - w przypadku tego typu "szefów" sugerowałem na start tygodniową kampanię za X zł dziennie (X określany na poziomie około 30% kwoty oszacowanej z plannera) ograniczaną właśnie budżetem dziennym. Po starcie kampanii widać rzeczywiste stawki i koszty oraz procent utraty wyświetleń z powodu budżetu i dopiero wtedy można rozmawiać o konkretach.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński