Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania Search I Karta odbiorcy

Student ✭ ✭

Cześć,

Tworząc kampanię dla sieci wyszukiwania zauważyłam, że na karcie Odbiorcy-> Demografia Google automatycznie dodało kierowanie na wszystkie możliwe przypadku (Kobieta/Mężczyzna) + Wiek. 

Na początku skasowałam dane w tej karcie, myśląc że to ograniczy zasięg mojej kampanii i jest to jakiś błąd. Ale teraz dotarło do mnie, że Google automatycznie dodało wszystkie możliwości, więc nie było to żadne ograniczenie. 

Pytanie - Czy jeśli skasowałem te dane, to będą one w trakcie kampanii ponownie przez Google dodane, tak abym mogła sprawdzić w raporcie kto konwertuje wg. wieku i płci itp ?

A może muszę teraz samodzielnie dodać wszystkie w/w opcje targetowania ?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
listopada 2016

Dot.: Kampania Search I Karta odbiorcy

Wschodząca Gwiazda

Po usunięciu wszystkich grup kierowania na demografię w sieci wyszukiwania reklamy przestają się w ogóle wyświetlać w danej grupie, gdzie zostało to usunięte.

Musisz więc konieczne dodać wszystkie grupy kierowania z powrotem. Jak je dodasz będziesz też miała z powrotem dostęp do statystyk.

Poniżej informacja, jaka pokazuje się po najechaniu na dymek w kolumnie stan przy słowie kluczowym w grupie, gdzie zostały usunięte wszystkie grupy kierowania na demografię:

stan.png

oraz analogiczna informacja pokazywana przy tym słowie kluczowym w narzędziu do poglądu i diagnostyki reklam:

diagnostyka.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Kampania Search I Karta odbiorcy

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć,

Kampania ruszyła i działa?

Jeśli chodzi o raporty to będą one dostępne, gdyż nawet nie targetując jesteśmy w stanie otrzymać te informacje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
listopada 2016

Dot.: Kampania Search I Karta odbiorcy

Wschodząca Gwiazda

Po usunięciu wszystkich grup kierowania na demografię w sieci wyszukiwania reklamy przestają się w ogóle wyświetlać w danej grupie, gdzie zostało to usunięte.

Musisz więc konieczne dodać wszystkie grupy kierowania z powrotem. Jak je dodasz będziesz też miała z powrotem dostęp do statystyk.

Poniżej informacja, jaka pokazuje się po najechaniu na dymek w kolumnie stan przy słowie kluczowym w grupie, gdzie zostały usunięte wszystkie grupy kierowania na demografię:

stan.png

oraz analogiczna informacja pokazywana przy tym słowie kluczowym w narzędziu do poglądu i diagnostyki reklam:

diagnostyka.png

Tomasz Ciepłucha