AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania PLA a konto MCK

Student ✭ ✭

Drodzy, liczę na Waszą pomoc.

Pracuję na koncie MCK. Chciałabym założyć konto MC na ten adres, przy pomocy którego loguję się do MCK, i jednocześnie mieć w MC kilka domem i list produktowych, po jednej dla każdego obsługiwanego przeze mnie w MCK klienta.

Da się to technicznie zrobić? Słyszałam o multikoncie, ale widzę, że nie ma możliwości stworzenia tego rodzaju konta w języku polskim (https://support.google.com/merchants/contact/account2).

Może lepiej działać na indywidualnych kontach?

Do kogo się zgłaszać o pomoc w kampanii PLA, osoba opiekująca się firmą, w której pracuje, mówi, że kampaniami PLA się nie zajmują.

Będę wdzięczna za wszystkie porady!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kampania PLA a konto MCK

Profesjonalista ✭
Jeśli chodzi o multikonto - nie da się zgłosić przez polskojęzyczny formularz ale jak najbardziej da się to zrobić przez angielski:
https://support.google.com/merchants/contact/account2?hl=en

Dot.: Kampania PLA a konto MCK

Najlepszy Współtwórca

Prześlij prośbę o multikonto przez formularz, który podał Marcin. Konto zostanie założone i będzie działało po polsku.

Podaj dane już utworzonego konta Merchant Center – stanie się ono podrzędnym kontem w Twoim Multikoncie Klientów. Adres email, który wpiszesz stanie się loginem do multikonta.

Po paru dniach otrzymasz maila z prośbą o wypisanie kont, jakie chcesz dodać do merchant center – prawdopodobnie weryfikacja w razie zbędnego tworzenia multikont.

Jeśli akceptacja przebiegnie pomyślnie otrzymasz kolejnego maila z informacją o utworzeniu multikonta na wskazanym przez Ciebie adresie email w formularzu.

W tej chwili dodawanie kont już istniejących merchant center do multikonta przebiega poprzez kontakt z supportem - chyba, że do tej pory coś się zmieniło.

Dominik Myślak