AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania DSA a błędy 404

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Miesiąc temu właściciel sklepu zmienił strukturę linków w sklepie, niestety linki nie działające nie otrzymały 301 i powstały 404.

Niestety AdWords tego nie zauważył i nadal odsyła kliknięcia do 404. Co z tym zrobić?

Dziwne, bo wyszukiwarka już dawno wyindeksowała niedziałające podstrony.

Pozdrawiam,

Kamil

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kampania DSA a błędy 404

Wschodząca Gwiazda
Kamil najlepiej zrób kampanie DSA od nowa. Wtedy robot zrobi indeksacje strony od nowa. Adaśko

Najlepszy Współtwórca
zapewne samo wykluczenie podstrony 404 nic nie da, ale warto i tak ją dodać do wykluczeń

ciekawy temat i z chęcią zobaczę co proponują inni w takiej sytuacji
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
W przypadku sklepu internetowego który zmienia asortyment i usuwa produkty to nie jest rozwiązanie, bo za każdym razem trzeba tworzyć kampanię od nowa.

Nowicjusz ✭
Wykluczenia to jedyne co mogę robić w tym momencie. Zadałem pytanie do supportu Google, po godzinie tłumaczenia, że to nie moja wina, że system Google prowadzi do złych podstron i że adres wyświetlany nie jest adresem strony docelowej oraz wytłumaczeniu co to są reklamy dynamiczne dostałem odpowiedź, że do mnie zadzwonią Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
A jak to wygląda w "narzędziach dla webmasterów" ? Pamiętaj, że indeksacja w DSA jest identyczna tak ja w naturalnych wynikach. Jeśli tam masz problemy to w DSA, też będą. Radzę ci zrobić sitemap (częste odświeżanie) i zgłosić w NDW. To powinno rozwiązać twoje problemy. Adaśko

Nowicjusz ✭
Jutro sprawdzę GSC, bo obecnie nie mam do niego dostępu ale w Google strony z 404 zostały dawno wyindeksowane.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Spróbuj od wykluczenia strony 404 po tytule (o ile taki występuje u ciebie na stronach błędu).

Nowicjusz ✭
Dodałem to wykluczenie ale wątpię aby pomogło ponieważ w tytuł strony docelowej widnieją nagłówki sugerujące, że strona działa.

Najlepszy Współtwórca
Przy zmianach nie trzeba tworzyć od nowa kampanii lecz same "miejsca docelowe" z nowymi warunkami dobierania treści do kierowania reklam, lub uwzględniać wykluczenia.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zachowanie produktu ze statusem niedostępny, zaproponowanie klientowi alternatyw, jednocześnie wprowadzenie statusu niedostępny i wykluczenie tego statusu w warunku "dynamicznego celu reklamy". Szybciej indeksowane są "title" więc tam możesz dodać status dla usprawnienia.

Możesz też wykluczać strony produktów po id czy nazwie w urlu czy nagłówku ale to żmudna praca.

Jeśli jednak produkty będą usuwane to zadbaj o ich wyindeksowanie.

Wykluczanie 404 nie zablokuje przekierowania, które następuje po kliknięciu (wejściu na stronę.)