AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania AdWords kierująca do profilu sprzedawcy na allegro.

Nowicjusz ✭

Witam,

 

Zastawiam się, czy kampania AdWords kierująca do profilu sprzedawcy na allegro - konkretnie do listy sprzedawanych przez niego przedmiotów ma sens? Jestem w trakcie zakładania sklepu internetowego i zanim skieruję kampanię na sklep, chciałbym trochę go skierować na 'świeży' profil allegro.

 

Czy takie rozwiązanie jest sensowne?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kampania AdWords kierująca do profilu sprzedawcy na allegro.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Trzeba spróbować obu rozwiązań aby się przekonać. Trudno z góry powiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze. Wydaje mi się, że jeżeli jest profil na Allegro, to lepiej wykorzystywać możliwe w tym serwisie środki promocji (lista promowanych przedmiotów/strona kategorii itd.).

 

Porównując środki wydane na promocję wewnętrznymi metodami Allegro i środki wydane na promocje profilu Allegro za pomocą AdWords raczej więcej da się osiągnąć w pierwszym przypadku.

 

Promując profil Allegro przez AdWords:

- dajesz darmową reklamę marce Allegro

- konkurujesz z innymi reklamodawcami, którzy mogą różwnież używać tych samych słów kluczowych. Na liście reklam może być emitowana tylko jedna reklama z tą samą domeną, więc jeżeli konkurent użyje tych samych fraz będziecie musieli rywalizować o to jedno miejsce. Głównie stawkami Emotikon: Smutny

 

Także jeżeli chcesz używać AdWords to raczej lepiej kierować ruch bezpośrednio do swojego sklepu. Promujesz za jednym zamachem produkt i markę. Nie ma obawy, że inny reklamodawca będzie chciał kierować reklamy na tę samą domenę, więc stawki nie będą podbite.

 

Wątpliwości powinien rozwiać test: dwa tygodnie kierowania reklma na profl Allegro i dwa tygodnie kierowania reklam tylko do sklepu.

Dot.: Kampania AdWords kierująca do profilu sprzedawcy na allegro.

Wschodząca Gwiazda

kolejna sprawa to czy bedziesz mógł mierzyć skuteczność takiej kampanii kierowanej na allegro?

pewnie byłoby można spróbować jakoś pośrednio poprzez odjecie przychodu okresu z reklamą i okresu bez reklamy, ale to nie musi być wcale wiąrzące 

osobiście doradzam kierowanie ruchu z adwords na sklep