Obecnie 279 forumowiczów jest online
Obecnie 279 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kalkulator dostosowania stawek - gdzie jest?

Student ✭ ✭

W poniższym artykule:

https://support.google.com/partners/answer/2732132?hl=pl&ref_topic=6322135, 

jest wskazówka:

Użyj naszego kalkulatora, by określić ostateczne dostosowanie stawek. Ikonę kalkulatora znajdziesz w kolumnie „Aktywne dostosowania stawek” na podkarcie Wszystkie ustawienia na karcie Ustawienia w sekcji Wszystkie kampanie (jeśli kolumna nie jest włączona, trzeba ją najpierw dodać). Kalkulator znajdziesz też w podsumowaniu ustawień u góry na każdej stronie kampanii.

1. Włączyłem kolumn dostosowanie stawek, ale ikona kalkulatora pojawiła mi się tylko przy jednej kampanii (harmonogram, urządzenia). Przy pozostałych nie było tej ikonki - dlaczego.
    zrzut.png
  2. W tej wskazówce jest napisane: Kalkulator znajdziesz też w podsumowaniu ustawień u góry na każdej stronie kampanii.
    Gdzie dokładnie znajdę to miejsce ? Gdzie są podsumowania ustawień ?
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Cześć Grzegorz,

Prześledziłem sobie działanie kalkulatora na przykładzie jednego konta. W kolumnie Aktywne dostosowanie stawek widzisz te elementy, w których ustawiłeś dostosowanie stawek. Natomiast sens przeliczania stawek kalkulatorem jest dopiero wtedy, gdy ustawiasz dostosowanie stawek w dwóch i więcej elementach, czyli np. Harmonogram i Urządzenia - wtedy kalkulator ma co przeliczać.

Screen Shot 10-11-16 at 11.06 AM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Cześć Grzegorz,

Prześledziłem sobie działanie kalkulatora na przykładzie jednego konta. W kolumnie Aktywne dostosowanie stawek widzisz te elementy, w których ustawiłeś dostosowanie stawek. Natomiast sens przeliczania stawek kalkulatorem jest dopiero wtedy, gdy ustawiasz dostosowanie stawek w dwóch i więcej elementach, czyli np. Harmonogram i Urządzenia - wtedy kalkulator ma co przeliczać.

Screen Shot 10-11-16 at 11.06 AM.PNG

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Ad 2.

Podsumowanie ustawień (w tym harmonogram, stawki dla rodzaju urządzenia) znajdziesz tutaj: http://scr.hu/0qe0i/p0pli

Student ✭ ✭

Niestety ten zrzut ekranowy mi nie pomógł. Dalej nie widzę kalkulatora, albo coś źle robię...

Wschodząca Gwiazda

Nie widzisz kalkulatora z powodu, o którym napisał Dominik.

Kalkulator pojawia się dopiero wówczas, gdy masz przynajmniej dwa rodzaje dostosowania stawek w kampanii, a u Ciebie jest tylko jedno w większości kampanii - dostosowanie ze względu na harmonogram.

Dotyczy to zarówno kolumny "Aktywne dost. stawek"  jak i informacji podsumowującej ustawienia kampanii wyświetlanej powyżej kart.

Zmień sobie dodatkowo np. dostosowanie stawek dla urządzeń mobilnych w jakiejś kampanii i zobaczysz, że kalkulator się pojawi.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Kalkulator dostosowania stawek - gdzie jest?

Najlepszy Współtwórca

Dostosowanie stawek możesz ustawiać na poziomie harmonogramu, lokalizacji i urządzeń, na które kierujesz reklamę.

Wejdź do karty Ustawienia na poziomie kampanii i zobaczysz takie przyciski.

Screen Shot 10-11-16 at 03.52 PM.PNG

Na trzech od prawej możesz ustawiać Dostosowania stawek. Aby widoczny był kalkulator musisz przynajmniej w dwóch z nich użyć dostosowania.

Dominik Myślak