AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 148 forumowiczów jest online
Obecnie 148 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jakie słowa dodać w modyfikatorze dopasowania przybliżonego?

Student ✭

Cześć,

jeśli chcę pozyskać największy ruch dla grupy o grafice na stronę www to wystarczy, że dam słowo:

+grafika +strona +www

czy trzeba więcej kombinacji np.

+grafika +na +stronę +www +internetową

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jakie słowa dodać w modyfikatorze dopasowania przybliżonego?

Najlepszy Współtwórca
odpowiedź brzmi - dodaj więcej fraz

Tworząc kampanię nie uwzględnisz wszystkich zapytań wpisywanych przez użytkowników, ale możesz postarać się to zrobić. Jedna kombinacja z modyfikatorem nie załatwi wszystkiego.

Dodatkowo jeśli dodasz frazy do grup reklam to będziesz miał większą kontrolę nad nimi.

Twoją branżę można opisać wieloma frazami. Musisz testować ich skuteczność.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Tomek inaczej będzie dla kogoś, kto projektuje grafikę, a inaczej jak ktoś (serwis) sprzedaje np. gotowe rozwiązania graficzne (np. obrazki wektorowe). Dobrze jest zawęzić frazy by mieć lepiej ztargetowane reklamy, bo to oznacza większą skuteczność i mniejsze koszta. Po za tym warto podzielić kampanię na grupy reklam i stosować różne dopasowanie fraz - większa kontrola budżetu. I jeszcze wyznacz sobie cele (konwersje) w Google Analytics bo to podstawa mierzenia skuteczności kampanii reklamowych. Adaśko.

Student ✭
Adamie offtop, chodzi mi o modyfikator dopasowania tylko Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
a my Ci podpowiadamy, że nie warto opierać kampanii na jednej frazie w modyfikatorze...

i tak będziesz musiał kontrolować raport wyszukiwanych fraz i wykluczać zbędne jak i dodawać nowe frazy - co możesz uczynić już na początku co sugerowałem ja i Adam
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Tomek jeśli chcesz osiągnąć jak największy zasięg danej frazy, to używaj jak najmniej słów z modyfikatorem. Czyli "+grafika +strona +www" będzie miała większy zasięg niż "+grafika +na +strona +www +internetowa". Adaśko

Nowicjusz ✭
Po co używać tautologii na słowa kluczowe? Czy sprawdziłeś w planerze słów kluczowych ilość wyszukiwań takiej frazy ? Nikt tego nie wyszukuje, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi systemu fraz, które poszukują klienci a które są zbliżone do działalności. Przy tak rozbudowanej frazie z modyfikatorem ( bez wykluczeń ) statystyki wyszukiwanych haseł mogą naprawdę wzbudzić konsternację.
Osobiście bym użył:
[tworzenie grafiki komputerowej]
+tworzenie +grafiki +komputerowej

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pytanie odnoście dodawania fraz z modyfikatorem dopasowania przybliżonego.

W kampanii do słów kluczowych dodałem: +formy +do +tarty

Czy taka fraza zareaguje jeśli w wyszukiwarce wpiszemy: formy na tarty?

Drugie pytanie: czy fraza zareaguje jeśli w wyszukiwarce wpiszemy: foremki do tarty?

Jakie słowa dodać w modyfikatorze dopasowania przybliżonego?

Najlepszy Współtwórca

powinno zareagować na oba

natomiast możesz tą frazę zapisać jako +formy do +tarty - wtedy na pewno zareaguje na "na" i "do"

Pytanie kolejne co chcesz osiągnąć? Pamiętaj, że modyfikator to nie do końca skróty by zadbać o wszystkie frazy jakie znasz i chcesz dodać do kampanii. To ułatwienie by zadbać o frazy jakie mogą dodatkowo wpisywać użytkownicy, ale i tak takie frazy albo dodajesz do kampanii albo wykluczasz, więc jeśli wiesz, że dobrymi frazami są:

formy do tarty

formy na tarty

foremki do tarty

foremki na tarty

forma do tarty

forma na tarty

foremka do tarty

foremka na tarty

to dodaj je wszystkie

Dominik Myślak