Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jaki to format reklamy na OLX?

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

spotkałem na OLX taki dziwny format reklamy jak w załączniku - co to jest za format reklamy? Chyba nie jest to partner wyszukiwania (tak jest na przykład na gumtree) ponieważ obok reklamy jest grafika z logo. Będę wdzięczny jeżeli ktoś podpowie co to za format reklamy.

olx-adwords.png

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jaki to format reklamy na OLX?

Najlepszy Współtwórca
Mi to wyglada na AdSense Custom Search Ads, ale glowy nie dam Emotikon: Szczęśliwy
https://developers.google.com/custom-search-ads/?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭
Maciej - a jak kierować na to reklamę w AdWords, aby wyświetlała się z logo tak jak Expander i aby nie wyświetlała się w innych jednostkach reklamowych na tej stronie? Emotikon: Szczęśliwy

W kwestii logo, to ono czasem zaciąga się z profili Google+ do reklam displaywoych, ale oni mają na Google+ wstawione trochę inne logo.
Paweł Rabinek

Wschodząca Gwiazda
Paweł ostatnio zauważyłem, że system AdWords sam tworzy twory reklamowe i łączy np. reklamę graficzną z tekstową, jeżeli znajdą się w jednej grupie raklma. Nawet nie wiem, jak to nazwać :-). Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Celne spostrzezenie Adam G Emotikon: Szczęśliwy

Obecnie jest duzo bet i testow roznych konfiguracji reklam i sposobow kierowan. Zwlaszcza tych tekstowych. Jak cos przejdzie do publiki wyleje swoja opinie do dzialu nowosci.

Magister ✭
Zwykła reklama tekstowa w sieci reklamowej. W każdym bądź razie tak podaje support

,, ...system analizując tekst reklamy oraz słowa kluczowe automatycznie dobiera zdjęcie z naszej bazy. "

Magister ✭ ✭ ✭
Paweł: trafiłem na coś takiego: https://support.google.com/adsense/answer/6136674
Reklamy natywne w AdSense będące w fazie testów, dostępne dla wybranych wydawców.
W przykładzie jest reklama o układzie, który masz na olx.

Wygląda więc na to, że wpadają tam reklamy tekstowe kierowane na stronę olx i tylko otrzymują formatowanie podobne do ogłoszeń.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński