AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zrobic kampanie tylko na jedno słowo kluczowe ?

Nowicjusz ✭

Witam dopiero zaczynam z Adwords i nie bardzo się orientuję. Prosiłbym o pomoc w jaki sposób mogę ustawić kampanie Adwords tak że moja strona pojawi się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania na wybrane przeze mnie słowo kluczowe. I skąd się dowiedzieć ile będę musiał zapłacić za jeden klik kogoś kto kliknie w moją stronę. Dziękuję

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz już utworzone konto AdWords to możesz dodać kampanię z jednym słowem w dopasowaniu ścisłym (nawiasy kwadratowe) czyli będzie wyglądać to tak [twoje słowo kluczowe]. Przybliżoną stawkę za kliknięcie możesz sprawdzić w panelu AdWords -> Narzędzia -> Planer słów kluczowych. Pamiętaj, że to dane statystyczne i prognozowane.

Wschodząca Gwiazda

Jak już będziesz mieć jakiekolwiek wyświetlenia reklam dla tego słowa to dodatkowo możesz włączyć kolumnę "Szac. stawka za pierwszą pozycję", którą znajdziesz wchodząc do modyfikacji kolumn na karcie "Słowa kluczowe" w grupie parametrów "Atrybuty".

I następnie tą stawkę (o ile już coś Ci się będzie wyświetlać) możesz ustawić dla swojego słowa kluczowego.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Jak zrobic kampanie tylko na jedno słowo kluczowe ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

o Tomek mnie uprzedził Emotikon: Mrugający

Dodam tylko, że jeśli będziesz miał już utworzoną grupę reklam z reklamami (zalecam 2-3 reklamy byś mógł ocenić skuteczność), to na karcie słowa kluczowe wybierz

Kolumny >> Modyfikuj kolumny >> Symulator stawek i wybierz Szacowana stawka za górę strony i za pierwszą stronę

Screen Shot 03-19-17 at 03.37 PM.PNG

po pewnym czasie od uruchomienia kampanii będziesz tu widział sugerowane stawki za pierwsze miejsca 

WAŻNE:

Zadbaj o Wynik Jakości co spowoduje, że będziesz mógł za mniejsze CPC zajmować wyższe pozycje.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Dominik - dziś faktycznie jesteś zakręcony Emotikon: Szczęśliwy

Szacunkowe stawki są w grupie kolumn "Atrybuty".

Grupa "Symulator stawek" zawiera kolumny, które pozwalają szacować zmianę ilości kliknięć i kosztów przy zwiększeniu/zmniejszeniu aktualnych stawek.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

To ja jeszcze dorzucę od siebie żeby od razu zaimplementować cel konwersji oraz włączyć w panelu adwords Wynik Jakości - czym wyższa jakość tym lepsze pozycje niższym kosztem :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Przyznaje się bez bicia Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak