Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zostac Partnerem Googla

Nowicjusz ✭

Witam, mam pytanie dotyczące założenia konta agencji a w późniejszej fazie nadania jej statustu partnera google.

Czy ten poradnik - https://support.google.com/partners/answer/3198387 dotyczący założenia profilu agencji jest dalej aktualny? Już na drugim etapie mam problem, gdzie jest opcja "Jestem agencja"?

Wymóg 10 000 USD wydanych na adwords w przeciągu 90 dni, należy traktować jako stałą kwotę jaka trzeba przerabiać w przeciągu każdych 3 miesięcy, czy wystarczy jeden taki okres by uzyskać partnera?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam K
stycznia 2017

Najlepszy Współtwórca

Dawno nie przechodziłem tego procesu, ale sama procedura nie powinna być trudna.

Należy założyć profil na Google Partners i zdać egzamin podstawowy i przynajmniej jeden egzamin zaawansowany.

Co do 90 dni i minimum 10 000$ wydatków to są to wartości sprawdzane zawsze i jeśli sumaryczne wydatki spadną poniżej 10 000$, to stracisz Partnera (mimo, że masz zdane egzaminy), ale nie tracisz ważności egzaminów, więc należy zadbać o sumaryczne wydatki by dalej cieszyć się statusem Partnera Google.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam K
stycznia 2017

Najlepszy Współtwórca

Dawno nie przechodziłem tego procesu, ale sama procedura nie powinna być trudna.

Należy założyć profil na Google Partners i zdać egzamin podstawowy i przynajmniej jeden egzamin zaawansowany.

Co do 90 dni i minimum 10 000$ wydatków to są to wartości sprawdzane zawsze i jeśli sumaryczne wydatki spadną poniżej 10 000$, to stracisz Partnera (mimo, że masz zdane egzaminy), ale nie tracisz ważności egzaminów, więc należy zadbać o sumaryczne wydatki by dalej cieszyć się statusem Partnera Google.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Suma wydatków z ostatnich 90 dni musi być równa lub przekraczać 10000 USD ale jednorazowy duży strzał nie załatwi sprawy. Wydatki muszą następować przez min. 60 dni w każdym okresie 90 dni. Gdy tego braknie certyfikat się wyłącza ale nie przepada całkowicie. Powraca gdy spełnisz ponownie warunek obrotów (przy spełnionych pozostałych warunkach).

Zliczanie wydatków rozpoczyna się od połączenia konta MCK więc nie ma co zwlekaćEmotikon: Szczęśliwy

Po aktywacji konta Partnera będziesz miał podgląd w stopnień spełnienia poszczególnych kryteriów. 

Nowicjusz ✭

Ok dzieki za informacje co do wymogów konta partnera, mógłbyś jeszcze wspomnieć o założeniu 'konta agencji'? 

Nowicjusz ✭

Ok dzieki za informacje co do wymogów konta partnera, mógłbyś jeszcze wspomnieć o założeniu 'konta agencji'? 

Wschodząca Gwiazda

Wymóg 10 000 USD w ciągu 90 dni to próg który jest stale monitorowany i jak zejdziesz poniżej tego progu to tracisz status Google Partners. Pozdrawiam Adaśko