Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zablokować grupę reklam przy określonym budżecie?

Nowicjusz ✭

Mam kilka grup reklam i chciałbym, żeby w momencie kiedy budżet zmaleje do 100 zł, większość grup się zawieszała.

Czy to jest możliwe? Nie znalazłem nigdzie takiej opcji...

Może znacie jakieś obejście?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jak zablokować grupę reklam przy określonym budżecie?

Najlepszy Współtwórca
Pozostają Ci pewnie tylko skrypty pod taką funkcjonalność.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Uwaga ! Podaje koordynaty celu Emotikon: Język

0) Żeby to zrobić bez dodatkowych narzędzi musiałbyś najpierw stworzyć osobną kampanię i przenieść do niej grupy reklam które mają się zatrzymać gdy spadnie budżet do określonego poziomu.

1) Na koncie AdWords>>kampanie>>Automatyzacja(na środku nad tabelką z danymi o kampaniach)

2) Wybieramy>> Wstrzymaj kampanie gdy...
3) W polu wymagań wybieramy "budżet" i obok określamy poziom który będzie wyzwalał zmiany
4) Uzupełniamy pozostałe pola wg uznania(częstotliwość, poziom alertów itp.)

Nowicjusz ✭ ✭
ad3) oczywiście w polu "zastosuj do" musisz wskazać dla której kampanii ma być zastosowany automat

Student ✭ ✭
Strasznie mozolne rozwiązanie, ale faktycznie - bez skryptów chyba jedyne które zadziała.

Wschodząca Gwiazda
Kamil napisał o wstrzymywaniu grup, gdy budżet zmaleje do kwoty 100zł.
Skoro jest mowa o tym, że budżet się zmniejsza to chodzi tu zapewne o ilość środków na koncie AdWords.
Słowo "Budżet" przy określaniu wymagań oznacza aktualny budżet dzienny kampanii, a nie budżet na koncie AdWords. W związku z tym nie ma możliwości, nawet po przeniesieniu grup do nowej kampanii, by rozwiązać problem Kamila za pomocą reguł automatycznych.

Poniżej link do pokrewnego wątku dotyczącego działania reguły automatycznej opartej o "Budżet":
https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Zautomatyzowanie-powiadomie%C5%84-o-ko%C...

Jedynym rozwiązaniem jest skrypt, a i to nie jest takie proste, bo skrypt również nie ma dostępu do danych dotyczących pozostałego na koncie budżetu i tą wartość trzeba przechowywać i aktualizować np. w arkuszach Google.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Racja - mój błąd

Swoją drogą: "budżet dzienny" jako triger w automatycznych regułach jest trochę bez sensu (tak samo jak kilka innych opcji)

Wschodząca Gwiazda
Na pewno nazwa jest bardzo myląca i wielu osobom zdarza się błędne jej rozumienie.
Natomiast co do samego wykorzystania budżetu dziennego jako reguły to może się ona przydać np. w sytuacji, gdy kampanią zarządza wiele osób, a wśród nich znajduje się ktoś mniej doświadczony, kto mógłby "przypadkiem" przestawić budżet kampanii ponad lub poniżej założonego planu. Wówczas alert emailowy lub wstrzymanie kampanii może być przydatne.
Myślę, że dla wszystkich kryteriów dało by się znaleźć bardziej lub mniej wyszukane zastosowanie, ale to już nie dyskusja na ten wątek.
Niemniej jednak pozostały budżet konta jako kryterium w regułach byłby bardzo pożyteczną opcją, a na dzień dzisiejszy nawet skrypty nie mają dostępu do takich danych.
Tomasz Ciepłucha