Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wykluczać słowa?

Student ✭ ✭ ✭

Hej!

Jeśli w wymiarach kliknięcie spowodowało słowo "bony towarowe kwiecień 2016", to aby zapobiec wyświetleniom na takie kombinacje wystarczy dodać w wykluczeniach "bony towarowe" czy trzeba całość podać?

Podobno w wykluczeniach nie działają operatory + [ ] czy " "

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Jak wykluczać słowa?

Wszechwiedzący ✭

Cześć Tomasz Emotikon: Szczęśliwy

W wykluczeniach operatory działają, oprócz modyfikatora +. Według mnie dobrą praktyką jest stosowanie w wykluczeniach na tyle na ile się da pojedynczych słów, wtedy jakakolwiek fraza, która je zawiera nie spowoduje wyświetlenia.

________
Booguś

Jak wykluczać słowa?

Wszechwiedzący ✭

Jeszcze doprecyzuję, że miałem na myśli pojedyncze słowa bez operatora (poprzedni post pisałem jeszcze trochę śpiąc).

________
Booguś

Dot.: Jak wykluczać słowa?

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli dodasz słowo wykluczające w dopasowaniu przybliżonym: bony towarowe

to wykluczysz wyświetlanie reklam dla wszystkich zapytań zawierających te dwa słowa bony i towarowe, przy czym słowa we frazie mogą być w dowolnej kolejności.

Czyli wykluczenie zadziała dla "bony towarowe kwiecień 2016", "maj 2016 towarowe bony", "towarowe coś tam bony"...

Jeżeli przy wykluczeniu zastosujesz dopasowanie do wyrażenia: "bony towarowe"

to wykluczysz wyświetlanie reklam dla wszystkich zapytań zawierających zwrot: bony towarowe ale tylko w tej postaci.

Wykluczenie zadziała dla "bony towarowe kwiecień 2016", "bony towarowe maj", "tesco bony towarowe", ale nie zadziała gdy pomiędzy słowami bony i towarowe będzie inne słowo, lub słowa bony towarowe będą wpisane w odwrotnej kolejności.

Gdy dodasz wykluczenie w dopasowaniu ścisłym: [bony towarowe]

(to domyślny typ dopasowania przy dodawaniu wykluczeń z poziomu raportu wyszukiwanych haseł) wówczas reklamy nie będą się wyświetlać tylko i wyłącznie dla tej jednej frazy.

Żadna z tych wszystkich metod nie uwzględnia natomiast literówek i zbliżonych odmian, tak jak to ma miejsce przy kierowaniu reklam.

Czyli nie wykluczy frazy "bon towarowy kwiecień 2016", "bon tawarowy kwiecień 2016", itd. (wystarczy jedna literka inna i już wykluczenie nie zadziała).

Ja, podobnie jak @Booguś, zalecam stosowanie wykluczeń pojedynczych słów (stosując dopasowanie przybliżone), dzięki temu za jednym razem wykluczasz wyświetlanie reklam dla bardzo dużej ilości wpisywanych przez internautów zapytań zawierających we wpisanej frazie niepożądany wyraz.

Niemniej jednak stosując wykluczenia pojedynczych słów w dopasowaniu przybliżonym (lub do wyrażenia, co jest w tym przypadku tożsame) trzeba zachować ostrożność i wiedzieć dokładnie jak działają wykluczenia.

Tomasz Ciepłucha