Obecnie 368 forumowiczów jest online
Obecnie 368 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wstawić tag remarketingowy dynamiczny?

Nowicjusz ✭

Witam,
Na swojej stronie www.wikam.com.pl wstawiłem tag remarketingowy dynamiczny jako szablon. Występuje on na wszystkich stronach mojego sklepu w identycznej postaci. Aby jednak zaczął zbierać dane (lista remarketingowa) np. wejść do konkretnych produktów, trzeba uzupełnić zmienne wartości, tj. identyfikator, produkt i cena. Jak należy to wykonać?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jak wstawić tag remarketingowy dynamiczny?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Parametry niestandardowe używane w remarketingu dynamicznym można dodać Tag Managerem.

Nowicjusz ✭

Rozumiem. Wcześniej zarejestrowałem się już w Menedżerze tagów Google i pozostało wprowadzić kolejny tag w postaci kontenera. Czy po dodaniu tego do witryny w szablonie strony, który widoczny jest na każdej stronie, identyfikatory same się dopiszą?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze Albert usuń stare tagi jeśli miałeś je zaimplementowane w kodzie serwisu. Po drugie kontener to nie tag. Kontener to fragment kodu, który implementujesz w kodzie serwisu a który pozwala dodawać Ci tagi w Menadżerze tagówGoogle bez aktualizowania kodu serwisu (nie musisz męczyć webmastera Emotikon: Szczęśliwy ). Czyli reasumując, jeśli już poprawnie dodałeś kod kontenera do serwisu to możesz teraz dodać tagi w Menadżerze tagówGoogle i jej uaktywnić, bez dodawania kodu tagu do Twojego serwisu. Tagów masz kilka rodzaji, które zostały dokładnie opisane tutaj

Adaśko

Nowicjusz ✭

Zapoznałem się z odpowiedzią i tematami pomocy google. Mam jednak pytanie. Czy jak umieszczę ten kontener i później będę dodawać tagi czy mogę mieć problem z tagiem remarketingu dynamicznego i tymi trzema wartościami? Czy to jest trudne jeśli chodzi o uzupełnienie wartości: ID, produtku i ceny i na ile czasochłonne?

Student ✭ ✭
Witam,
Wydaje mi się że tego typu kod (podejrzałem źródło Twojej strony) nie zadziała:

<script type="text/javascript">
var google_tag_params = {
ecomm_prodid: 'REPLACE_WITH_VALUE',
ecomm_pagetype: 'REPLACE_WITH_VALUE',
ecomm_totalvalue: 'REPLACE_WITH_VALUE',
};
</script>

Powinieneś zgodnie z instrukcją zamienić tekst REPLACE_WITH_VALUE odpowiednimi wartościami.
Widzę, że ceny na stronie produktu masz różne w zależności od rozmiaru, dodaj więc w tych parametrach wartości dla sugerowanego produktu. Możesz użyć również tabel np:
ecomm_prodid: [idprod1,idprod2,idprod3]
Pamiętaj, aby na każdej podstronie znajdował się odpowiedni parametr ecomm_pagetype.

Dobrze zbudowana kampania dla remarketingu dynamicznego w dużej mierze zależy od "programistycznego" przygotowania strony.
Czy uzupełnienie tych wartości jest trudne? Zależy od tego jak zbudowany jest kod strony - czasem wystarczy pobrać te dane ze zmiennych php.

Warto też te dane dobrze uzupełnić dla produktów znajdujących się w koszyku - Twoja grupa docelowa będzie wtedy zawierała osoby najbardziej zainteresowane zakupem.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:
https://support.google.com/adwords/answer/3103357?hl=pl

Wschodząca Gwiazda

Albert my nie znamy kodu php aby pomóc Ci uzupełnić twój kod. Daniel Ci dobrze podopowiada - należy REPLACE_WITH_VALUE zamienić na dynamiczne zmienne dla Twojego sklepu. Skontaktuj się z firmą, która robiła Ci sklep. Programiści tejże firmy powinni uzupełnić twój kod tagu remarketingowe o zmienne ( w php), które pozwolą Ci uzyskać różne grupy docelowe dla remarketingu. 

Adaśko

Nowicjusz ✭

Tak wiem, że muszę uzupełnić te wartości, ale poradziłem sobie jedynie ze wstawieniem tagu na stronę i jeszcze z pomocą informatyka-kolegi. Tag był wstawiony w szablonie strony i dlatego wszystkie wartości na wszystkich produktach i na wszystkich stronach są identyczne. Nie wiem gdzie szukać stron z produktami, aby tam to pozmieniać. Nie mam już kontaktu z osobą, która tworzyła sklep. Jestem grafikiem, więc jeśli chodzi o php to nie wiem jak się zabrać do tego. Może lepiej znaleźć informatyka, który to wykona? Czy ktoś wie, ile to może kosztować? Najbardziej zależy mi na wpisaniu ID produktu, aby zadziałał remarketing dynamiczny w sieci reklamowej z listą moich produków, czyli tych które potencjalni klienci już przeglądali a nie zdecydowali się na ich zakup. Produkty w Google Merchent Center mam już trochę uzupełnione i reklamy konkretnych produków na razie działają w sieci wyszukiwania jako Zakupy Google, więc pozostaje sieć reklamowa.

Najlepszy Współtwórca

Jak kontener masz wstawiony to już spory kawałek sukcesu. Za pomocą reguł wyznacz na jakich podstronach będą się wyświetlały poszczególne tagi.

Krzysztof podał bardzo dobre źródło. Postaraj się przećwiczyć krok po kroku i znaleźć rozwiązanie.

Identyfikację stron produktowych możesz zrobić na podstawie url'a.

Przykładowym warunkiem reguły może być zawartość tekstu "sklep" oraz "naklejka_ w" url'u.

Podobnie z koszykiem. Te podstrony dość łatwo określić regułami.

Na wszystkich takich stronach umieszczasz za pomocą reguły kod przeznaczony dla stron produktowych czyli informujący o rodzaju strony oraz pobierający i przesyłający ID produktu.

W art. podanym przez Krzysztofa są przedstawione różne warianty zależnie od konstrukcji strony.

Ten etap musisz już zrobić ze wsparciem programistycznym, bo nie widzę ID w url'u ani w treści strony. A tylko w takim przypadku można sobie poradzić bez większej pomocy wykorzystując tylko JS wklejany za Pomocą Tag Managera.

Nowicjusz ✭

Znalazłem firmę, która coś takiego może wykonać za 350 zł netto. Trochę dużo jak dla mnie a nie wiem jeszcze jakie będą tego efekty. Sam nie wiem jak się dalej za to zabrać. Jak myślicie, ile to może kosztować?