Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak w edytorze adwords ustawić kampanie tylko połączenia?

Nowicjusz ✭ ✭

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Faktycznie nie ma takiego rodzaju na liście kampanii, ale jest to kampania na sieć wyszukiwania - i taką wybierz.

Następnie zamiast reklam rozszerzonych tekstowych utwórz reklamy typu "tylko połączenia", które są w sekcji Reklamy.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuje za odpowiedź. Myślałem że mam stara wersje edytora albo coś źle robię, a tu inny sposób rozwiązania. Czy dużo jest takich różnić miedzy dwoma interfejsami?

Najlepszy Współtwórca

Adrian o co pytasz? O interfejs AdWords i Edytora? Reklamy jakie tworzysz mają te same pola do uzupełnienia.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Ok. Może zadałem zbyt ogólne pytanie. Podoba mi się praca na edytorze.

Jeżeli mam sposobność z Toba rozmawiać to może spytam konkretnie: Czy jest możliwość pobrania do edytora historii słów kluczowych typu klikalność, wynik jakości?

Skąd bierze się w edytorze wynik jakości i jak sie on ma do rzeczywistości?

Najlepszy Współtwórca

Do Edytora możesz pobrać statystyki i wybrać jakie statystyki chcesz pobrać - jest ich bardzo dużo, ale wyniku jakości nie ma.

Natomiast są to dane pobierane strikte z konta AdWords za konkretny przedział czasowy. 

Edytor AdWords to nie jest kolejne miejsce gdzie możesz emitować reklamy, tylko pobierasz dane z realnego konta AdWords. Pracujesz offline, a potem publikujesz zmiany na konto AdWords.

Dlatego też np. zaleca się po każdym otwarciu Edutora AdWords Pobrać najnowsze zmiany - bo może robiłeś coś w międzyczasie na koncie, bądź ktoś inny wprowadzał zmiany na koncie AdWords - aby tych zmian sobie nie nadpisać; nie zmienić czegoś - aby pracować na Edytorze na najnowszych danych.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Wynik jakości też można wyświetlić w edytorze AdWords. Jest to jedna ze standardowych kolumn.

Trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na pasek z nagłówkami kolumn i wybrać kolumny, które chce się wyświetlić.

Jedną z nich jest Wynik Jakości. 

Kolumny możemy dowolnie włączać i wyłączać i zmieniać ich kolejność poprzez przeciągnięcie w prawo/lewo za nagłówek kolumny.

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Tak, faktycznie jest Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Tak, widzę wynik jakości, tylko on rożni się tego co mam w adwordsach. Jakie są tego powody?

Najlepszy Współtwórca

Pobierz statystyki do Edytora z tego samego okresu jaki masz ustawiony w tej chwili w AdWords i porównaj dane.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Dla niektórych słów kluczowych, dla których w interfejsie AdWords nie jest przypisany wynik jakości (w kolumnie wynik jakości pokazuje się --) w Edytorze pokazuje się liczba. Jest to prawdopodobnie ostatni znany wynik jakości dla tego słowa, natomiast ze względu na brak wyświetleń w ostatnim czasie aktualna wartość jest nieustawiona. 

Prawdopodobnie stąd mogą się brać też różnice.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

wczoraj z braku czasu nie kontynuowałem wątku, ale dziś rano wróciłem do ustawiania kampanii tylko połączenia w sieci wyszukiwania.

Zauważyłem różnice między tworzeniem takiej kampanii w interfejsie edytora i bezpośrednio na adwords (potestowałem zrobienie tu i tu takiej kampanii):

1. Typ kampanii:

edytor - Tylko sieć wyszukiwania - Wszystkie funkcje

adwords - Tylko sieć wyszukiwania - Tylko połączenie

2. To chyba najbardziej boli - Urządzenia:

edytor - Wszystkie

adwords - Reklamy będą wyświetlać się wyłącznie na urządzeniach, z których można wykonywać połączenia telefoniczne.

Mogę screeny puścić.

Szczerze mówiąc nie znam dobrze edytora, ale nabrałem pewnej nieufności ...

Specjaliści co możecie na ten temat powiedzieć?

Najlepszy Współtwórca

Zawsze możesz zasugerować pewne zmiany do Supportu AdWords.

Ja bardzo często zaczynam tworzenie kampanii na koncie - tworzę pierwszą grupę reklam, teksty reklamowe i dodaje frazy.

Potem proces rozbudowy o kolejne grupy reklam przenoszę do Edytora.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dominiku ale zgodzisz się ze mną że to wprowadza w błąd użytkownika.

Ok. Wracam do interfejsu adwords.

Najlepszy Współtwórca

Oczywiście, że tak Emotikon: Szczęśliwy  dlatego masz możliwość wysłać opinię. 

Ja też w ostatnich dniach znalazłem pewien błąd, który nie okazał się błędem tylko niepełną funkcjonalnością Emotikon: Szczęśliwy   ale możliwe, że zostanie wprowadzona pełna funkcjonalność, ponieważ zgłosiłem taki problem / takie zapotrzebowanie.

Dominik Myślak