AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 154 forumowiczów jest online
Obecnie 154 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak skonfigurować remarketing w koncie MCK?

Student ✭ ✭

Czy kod remarketingowy jest jednakowy dla wszystkich stron?

Czy listy remarketingowe działające w oparciu o ogólne segmenty(np. co do liczby transakcji)  utworzone w ramach jednego konta adwords będą działały dla kampani z różnych sklepów?

 

Czy gdzieś znajdują się jakieś informacje na ten temat? Konsultantka na infolinii sama nie wiedziała dokładnie jak to ugryźć. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak skonfigurować remarketing w koncie MCK?

Wschodząca Gwiazda
Co rozumiesz pod pojęciem remarketing w koncie MCK?
Chcesz stworzyć jedną listę, której będziesz mógł użyć na wszystkich kontach w ramach MCK?
Jeśli tak, to nie ma takiej możliwości.
Natomiast możesz umieścić na wszystkich stronach ten sam kod remarketingowy z jednego konta, co spowoduje zbieranie na listę użytkowników wszystkich stron. Lista ta oczywiście będzie dostępna tylko na tym koncie, na którym został wygenerowany kod.

Idąc dalej tym tropem możesz wygenerować na każdym koncie kod remarketingowy (kod jest identyczny oprócz identyfikatora google_conversion_id) i każdy z tych kodów umieścić na każdej stronie (przynajmniej teoretycznie).

Jeśli masz kilka stron takie rozwiązanie jeszcze ujdzie, ale przy większej ilości to raczej kiepski pomysł. Innych opcji chyba nie ma.
Tomasz Ciepłucha