AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak obsługiwać kilka firm?

Nowicjusz ✭

Dzien dobry, do tej pory nie przeprowadzałem zadnej kampanii Adwords ale mam zalozone konto na moje dane, bo uzywalem narzedzi Adwords np do analiz slow kluczowych.

Teraz chcialbym zaczac realizowac kampanie i idealnie jakbym mogl miec do tego dwa konta. Jedno do dzialalnosci ktora zalozylem, drugie do zarzadzania kampania firmy zagranicznej ktora reprezentuje.

Czy to jest mozliwe?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mac J
września 2015

Dot.: Jak obsługiwać kilka firm?

Wschodząca Gwiazda
Tak, osobne konta umożliwają oddzielne sposoby płatności, więc będzie tak jak chcesz żeby byłoEmotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Można utworzyć konto zbiorcze, czyli MCK.

więcej

Nowicjusz ✭

OK dziękuje!

Czyli:
1) zakladam MCK pod nowy adres mailowy który nigdy nie używałem dla usług Google i w informacjach rozliczeniowych podaje dane mojej Polskiej firmy
2) zakladam konto adwords pod inny nowy adres mailowy i w informacjach rozliczeniowych podaje dane firmy zagrancznej ktora bede obslugiwal
3) linkuje konto numer 2 do MCK

?

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Ad 1) tak
Ad 2) i Ad3) pod konto MCK podłacza się istniejące konta podrzędne poprzez "Połącz istniejące konta". Można też dodać nowe konto poprzez "Utwórz konto".

Jeżeli firma zagraniczna chce fv za wpłaty na kliknięcia od Google, to podajesz jej dane rozliczeniowe.

mck-adwords.png

Nowicjusz ✭

Dziękuje raz jeszcze, bardzo pomocne!

Jeśli chodzi o dane rozliczeniowe, firma zagraniczna nie potrzebuje faktur od Google ale moja Polska firma-  tak.

Bardzo ważne jest żeby każda z firm płaciła za swoje kampanie oddzielnymi kartami.

Nie chciałbym, żeby te rozliczenia i firmy się jakoś mieszały - jedyne co je łączy to że ja prowadzę im kampanie.

Czy MCK i te 3 kroki które ustaliliśmy dają taką możliwość?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mac J
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Tak, osobne konta umożliwają oddzielne sposoby płatności, więc będzie tak jak chcesz żeby byłoEmotikon: Szczęśliwy