Obecnie 167 forumowiczów jest online
Obecnie 167 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak mogę SKUTECZNIE skontaktować się z AdWords? Zawieszone konto

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Powiem szczerze, że nie mam już sił. Od kilku dni próbuję nawiązać kontakt z AdWords i szlag mnie trafia. Moje konto zostało zawieszone, mimo że było założone grubo ponad rok temu i nie było na nim nigdy żadnej kampanii (bo po prostu nie mogłem wpłacić kasy). Chciałem wysłac formularz z działu /support - odpowiada mi automat, po czym po dniu odpowiada, że na koncie wykryto naruszenie zasad. Po 1 ok, już widziałem ten komunikat, po 2 nie wiem jakie zasady zostały naruszone ale ok. Chciałem ruszyć z reklamami za pomocą AdWords. Kontaktowałem się przez formularz, próbowałem nawet dzwonić. Wstukuję numer klienta i automat mówi mi, że moje konto jest zawieszone (hell yeah, tego nie wiedziałem!) i jedyne co mogę zrobić to rozłączyć się. Moje pytanie brzmi: CO mogę zrobić żeby odwołać się od tej decyzji bądź w jaki sposób mogę się z nimi skontaktować?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Jak mogę SKUTECZNIE skontaktować się z AdWords? Zawieszone konto

Student ✭ ✭ ✭
nigdy żadanej kampanii nie robiłeś nawet z wykorzystaniem kuponu ? konto na firmę ?

Nowicjusz ✭
Konto na osobę prywatną. Chciałem doładować kartą, ale coś nie chciało przejść a nie miałem wtedy czasu się z tym bawić. Był też jakiś kupon, ale nie pamiętam na jaką kwotę. Niby kasa była na koncie, ale też nie dało się uruchomić żadnej kampanii.

Najlepszy Współtwórca

Jak się dodzwonisz i usłyszysz pierwszy komunikat wybierz 2 a nie 1 (jakbyś nie miał konta).

Student ✭ ✭ ✭
A kupon pozyskany legalnie czy kupiony ?

Nowicjusz ✭
Tak spróbuję jutro Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
A kiedy jest legalnie? Nie był kupiony, dostałem go kiedyś. Nie pamiętam co prawda czy od Google czy z innego źródła. To może mieć znaczenie?

Wschodząca Gwiazda
imho nie ma za bardzo,
ale jaki jest powód zawieszenia może Ci powiedzieć tylko support( możesz tez wysłać maila( http://i.imgur.com/xiQNbeB.png ) z pytaniem o powód. Odpisuje w większości przypadków w ciągu 24h (oczywiście nie weekendowo)

Student ✭ ✭ ✭
zdarzało się że google blokował konta osobom , które kupiły kupony od "handlarza" gdy okazało się ze sprzedaje kupny, które dostał np w ramach agencji.

Nowicjusz ✭
Mnie zawiesili właśnie za to, że niby uzyłem kupiony kupon. Rok temu zalogowałem sie pierwszy raz na konto i chciałem je doładować. Coś tam nie poszło i odłożyłem doładowanie na drugi dzień. Wtedy przyszedł mi na mój maila kupon AdWords, był on po francusku, co mnie zdziwiło, ale przecież ja dostałem to ja. Pomyslałem, że zauważyli, że się wczoraj logowałem, mysleli, że zrezygnowałem jednak, a tym kuponem chcą mnie zachęcić jednak. Doładowałem konto kuponem, zaplanowałem kampanie i na drugi dzień ban. Na nic były tłumaczenia i dowody, że kupon przyszedł na mój email (w dodatku gmailowski więc moga sobie sprawdzić, że to prawda), po prostu beton, rozpatrzenie ponowne negatywne i tyle. Pisałem, że jak przez pomyłkę do mnie wysłali kupon to mogą go anulować, ja wpłacę swoją kasę i chce wypróbować skuteczność. Na nic to wszystko, nie wiem kto tam pracuje. Spróbuje napisać do nich jeszcze raz bo to już rok minęło od tej żenującej sytuacji, może już te osoby, które sabotowały firmę w której pracowały (bo jak nazwać banowanie klientów, którzy płacą za Adwords) już tam nie pracują i ktoś rozumie polski język. Podobno od tego czasu nieco poprawili w Polsce komunikacje. No zobaczymy.

Najlepszy Współtwórca
Paweł dobrze by było jakbyś oszukał tego maila z kuponem i załączył go do maila wysłanego z wyjaśnieniami do AdWords. Od długiego czasu kupony przeznaczone są na konkretny kraj i jeśli użyty kupon nie zgadza się z wybranym terytorium konta to następują komplikacje. Ale fakt dziwne jest to, że otrzymałeś maila po francusku. Czy mogłeś konfigurując konto źle wybrać teren i język?
Dominik Myślak