AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak działa AdWords w Wielkiej Brytanii?

Nowicjusz ✭

Witam, znalazłem AdWorda i po przeczytaniu informacji na jego temat powiedzmy chciałbym podjąć prace  na tym programie lecz mam kilka pytan do osob ktore pracowaly, uzywaly lub uzywaja go na terenie UK, poznać ich opinie:

-jak wyglada opcja z wyswietlaniem reklam czy jest to wymagane czy można ominąć to ogolnie jest to prywatny biznes, wiec az tak mocno nie jest to potrzebne, chcialbym tez zaoszczedzic na oplacie wyswietlanej numeru, wyczytalem w poprzednim poscie ze wynosi od 10zl do 15zl za jedno wyswwietlenie.

-czy mozna podlaczyc 4 telefony komorkowe pod jeden numer komorkowy chodzi tu o angielskie numery, jakie sieci w UK najlepiej sie sprawdzaja?

-czy przekierowania mozna ustawic systemem SMS?

-lokalizacja jest lokalna w sumie na miasto, czy lepiej oplaca sie ja rozbudowac na hrabstwo lub region? Dodam ze wolał bym aby podlegala wyświetlaniu w promieniu max 10-15mil od danego miasta.

-jaki jest najlepszy system oplat bez uwzgledniania zbyt dokladnych danych. 

Jednym slowem chodzi o same przekierowania w sumie reklama mnie nie interesuje, mam za duzo pytan i niewiem jak to zlozyc w calosc. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak działa AdWords w Wielkiej Brytanii?

Najlepszy Współtwórca
Cześć Paweł,

Nie wiem do końca jak działają reklamy call-only w UK, ale możesz poczytać jak to działa w polsce

http://adwords-pl.blogspot.com/2015/02/wiecej-poaczen-telefonicznych-dzieki.html
https://support.google.com/adwords/answer/2453991#callonly

a tutaj to samo tylko po angielsku http://adwords.blogspot.com/2015/02/charge-up-your-phones-with-call-only.html

Co do regionu. Sam decydujesz na jakim regionie mają wyświetlać się reklamy. Możesz uruchomić tylko call-only - nie muszą być aktywne reklamy tekstowe na sieć wyszukiwania czy bannery na sieć reklamową.
Nie wiem o co Ci chodzi z opłatami. Czy chodzi Ci o płatność za kliknięcia? Czyli płatność po wykonaniu usługi bądź przed? Jeśli pytasz o formy płatności to poczytaj ten artykuł https://support.google.com/adwords/answer/1704418?hl=pl
Dominik Myślak