Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak dobrać słowa kluczowe ? (specyficzna sytuacja)

Magister ✭

Witam

Bardzo prosze Was o pomoc:

chce reklamować Luksusowy dom z basenem, siłownią, salą kinową, stołem bilarodwym, z zadaszoną altaną, grillem murowanym itp... pobyt od minimum 7 dni,

problem polega na tym że w miejscowości której znajduję się ta posesja nie są wyszukiwane słowa typu luksusowy apartament, dom z basenem + nazwa miasta itp.. A jak dam ogólne frazy to "budżet poleci szybko"

Jak sobie radzicie w podobnych kampaniach ?

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Jak dobrać słowa kluczowe ? (specyficzna sytuacja)

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Michał jest to ciężki temat z kilku powodów:

dokładne frazy, czyli luksusowy apartament do wynajęcia, czy luksusowy apartament będą powodowały wyświetlenia i bardzo mało kliknięć - czyli CTR i wynik jakości słaby

problem z dotarciem do potencjalnych Klientów - podstawowe pytanie - czy oni szukają takich rzeczy w wyszukiwarce?

Dlaczego tylko w danej miejscowości reklamujesz tą inwestycje? Przecież to kampania minimum na całą polskę. Jeśli ktoś chce skorzystać z takich dobrodziejstw to przyjedzie z drugiego końca polski... bo akurat może w tej miejscowości chce spędzić miło wakacje.

Zastanowiłbym się nad reklamą bannerową i kierowaniem jej na lepsze portale związane z luksusowymi wczasami itp.

Co do sieci wyszukiwania. Sprobowałbym zwiększyć zasięg do całej polski. Użyć fraz luksusowy dom do wynajęcia itp. W reklamach na pewno umieścilbym te najwazniejsze cechy, czyli minimum 7 dni wynajmu za jedyne ...  i podać cenę - to też mocno zaniży CTR, ale ograniczy zbędny ruch. Dodatkowo w rozszerzeniach linków witryny umieściłbym dodatkowe dobra i luksusy jakie oferuje dom.

Oczywiście rozszerzenie lokalizacji i połączeń.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
A próbowałeś uruchomić kampanię DSA? W sumie jest ona dedykowana dużym sklepom, ale może w tym przypadku być jedynym sensownym wyjście.

Student ✭

Witaj Michale,

w tym przypadku, jak sam stwierdziłeś, na pewno nie ma większego sensu reklamować się na konkretną miejscowość ponieważ strasznie by to ograniczało grupę docelową, jeśli nie chcesz wchodzić w GDN musisz reklamować się na bardziej ogólne frazy, że by nie wysadzić budżetu musisz zadbać o bardzo konkretny przekaz reklamowy tak by jak najbardziej ograniczyć kliknięcia od osób które nie są zainteresowane taką ofertą. Zalecał bym Ci również cały czas monitorowanie kampanii i takie filtrowanie słów by ostatecznie zostały tylko te najbardziej skuteczne. Zadbaj o analitykę i sprawdzaj z jakich zapytań przychodzą najbardziej konkretni użytkownicy. 

Pozdrawiam, Piotr

Wschodząca Gwiazda
Michał dobrym sposobem jest wstawienie w reklamie ile kosztuje pobyt 7 dni. To odstraszy mniej zamożnych. Oczywiście będą Ci, którzy z ciekawości klikną, by zobaczyć co tyle kosztuje :-). Ale z doświadczenia wiem, że podawanie (wysokiej) ceny eliminuje dosyć skutecznie niepotrzebny ruch a wzrasta ROI.

Adaśko

Magister ✭
Dziękuje Wam za odpowiedź, uruchomię kampanie i będę testował.
Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Student ✭
Jeżeli jest to niewielka miejscowość i niewielki promień może być to też problem z przypisaniem IP osób wyszukujących do miejscowości, możliwe, że to też jest dodatkowo powodem ograniczenia wyników szukania.