Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak Google określa tematykę stron?

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jak w temacie, czy wydawcy AdSense podają tematykę czy Google ustala ją samodzielnie dla całych witryn i podstron z osobna?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

Nie lubię przepisywać Centrum Pomocy ale mnie do tego zmuszasz.

"Nasza technologia uwzględnia takie czynniki, jak analiza słów kluczowych, częstotliwość występowania słów, rozmiar czcionki i ogólna struktura linków w sieci, by ustalić tematykę witryny i precyzyjnie dopasować reklamy Google do każdej jej strony."

https://support.google.com/adsense/answer/9713 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭ ✭

Pytanie na forum Adsense, niemniej jednak AdSense jako tako nie określa tematyki a reklamy są kierowane po treści (słowach kluczowych) na Twojej stronie oraz wyświetlają się reklamy które biorą w licytacji (zależy od tego np. jakie strony użytkownik witryny też przeglądał)

Czy o to Ci chodziło?

W przyszłości pomocy możesz szukać tutaj: https://productforums.google.com/forum/#!forum/adsense-pl

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Dałeś link do forum. Wydawcy nie deklarują tematyki stron w programie?

Profesjonalista ✭ ✭

Tłumacze Ci przecież że to jakie reklamy wyświetlają się na adsense zależy od bardzo wielu czynników. M.in kto, kiedy i jak. Tematyka to jedno a to co znajduje się na Twojej stronie i kto ją odwiedza to drugie.

Zalezy jak reklamodawca kieruje reklamę.

Każde wejście na stronę to kolejna licytacja.

Może inaczej, czego dokładnie chcesz się dowiedzieć? Bo tak, na danych konkretnych podstronach mogą występować słowa kluczowe na ktore reklamodawca się reklamuje i wtedy wyświetla się taka a nie inna reklama.

Adsense to bardzo rozbudowany program.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Rafał, Tomasz pyta nie o kryteria kierowania reklam lecz o sposób określania tematyki stron.

https://support.google.com/adsense/answer/9713     (kierowanie kontekstowe).

Profesjonalista ✭ ✭

Więc odpowiadam. Słowa kluczowe. Tak, podstrony konkretne mogą mieć rożna tematykę.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

Nie lubię przepisywać Centrum Pomocy ale mnie do tego zmuszasz.

"Nasza technologia uwzględnia takie czynniki, jak analiza słów kluczowych, częstotliwość występowania słów, rozmiar czcionki i ogólna struktura linków w sieci, by ustalić tematykę witryny i precyzyjnie dopasować reklamy Google do każdej jej strony."

https://support.google.com/adsense/answer/9713 

Dot.: Jak Google określa tematykę stron?

Wschodząca Gwiazda

@Lech Krupa - czasem trzeba się poświęcić Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C

@Lech Krupa Nie wmawiajcie mi że nie wiem czegoś co doskonale wiem Emotikon: Język

Po prostu poszedłem dalej jeszcze po za pytaniem odpowiedziałem bardzo szczegółowo.

Przeciez tak naprawdę to od reklamodawcy zależy czy reklamy będą się wyświetlać czy też nie, nie jest powiedziane, że na stronie o kredytach, nie wyświetli się reklama taksówki, bo ktoś ją wcześniej przeglądał.

To jakie reklamy w adsense się wyświetlają zależy od tego, Kto ją przeglada, kiedy, kim jest. Czynnik treści ma TEŻ znaczenie, natomiast w dobie remarketingu, częściej pojawiają się reklamy kontekstowe aniżeli kierowanie na słowa kluczowe... 

Jest sobie strona i boks reklamowy, każdy użytkownik który wejdzie na stronę to oddzielna licytacja, to wyłącznie od reklamodawców zależy jakie reklamy się wyświetlają a jakie nie. Wydawca ma małe możliwości kontroli za wyjątkiem treści.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Żaden z nas nic Ci nie wmawia.

Nie możemy wiedzieć co wiesz a czego nie, ale widzimy co piszesz i tylko do tego się odnosimy.

Przeczytaj jeszcze raz pytanie ze zrozumieniem i zobacz na ile precyzyjnie na nie odpowiedziałeś.

1. Zaprzeczyłeś jakoby Google (AdSense) ustalało tematykę strony - minąłeś się z prawdą

2. Pominąłeś inne czynniki, które Google bierze pod uwagę - brak ważnej informacji

3. Skupiłeś się na sposobach kierowania reklam - nie na temat 

Twoja ostatnia wypowiedź:

..."Czynnik treści ma TEŻ znaczenie, natomiast w dobie remarketingu, częściej pojawiają się reklamy kontekstowe aniżeli kierowanie na słowa kluczowe..."

Gdzie tu logika Emotikon: Szczęśliwy

https://support.google.com/adwords/answer/2404186?hl=pl