Obecnie 157 forumowiczów jest online
Obecnie 157 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Inne wyszukiwane hasła

777
Student ✭

Witam czy jest możliwość zablokowania wejść z "Inne wyszukiwane hasła" ponieważ są dla mnie bezwartościowe. Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
września 2015

Dot.: Inne wyszukiwane hasła

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Każde słowo poprzedzone plusem musi pojawić się w wyszukiwanej frazie. Google dopuści też odmiany tego słowa, ale nie wyświetli reklam dla synonimów.

+buty +oryginalne pozwoli na wyświetlenie reklam na frazy: oryginalne buty, buty oryginalne kupię, buty nowe oryginalne, oryginalny but z autografem... (oryginalne ubrania natomiast już nie)

Edit: usunąłem spację pomiędzy "+" a "oryginalne"; modyfikator musi być oczywiście bezpośrednio przed wyrazem.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
A jakich dopasowań fraz używasz w kampanii? Dodajesz frazy wykluczające do swojej kampanii?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Nie, a przynajmniej nie w postaci "Wyklucz wszystkie inne wyszukiwane hasła"

To, co możesz zrobić to:
1. Zmienić typ dostosowania na ścisłe (nadal jednak będziesz mieć inne wyszukiwane, bo Google w tę kategorię zapakuje wszystko, co jest mniej wartościowe)
2. Dodawać kolejne słowa do listy wykluczeń
3. Jeśli dziś już wykluczyłeś, olej temat Emotikon: Mrugający - w tej kategorii zawsze będziesz mieć frazy, które masz dodane, ale które nie uzyskały żadnych kliknięć i uzyskały mało wyświetleń.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
777
Student ✭

Mam dopasowanie przybliżone i brak wykluczających słów. Nie wiem jak mam dodać wykluczające słowa skoro widnieją pod nazwą "Inne wyszukiwane hasła".

Ps. stosuje jeszcze takie rozwiązanie:

słowa+kluczowe

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Tych słów, których nie widzisz, niestety nie możesz wykluczyć.

Jak wykluczać najskuteczniej?
1. W pierwszym okresie budowania bazy słów wykluczających, codziennie sprawdzaj listę wyszukiwanych fraz i wykluczaj te, które są niewłaściwe.
2. Od "drugiego dnia", przy sprawdzaniu korzystaj z różnych okresów. Patrząc na listy słów za wczoraj oraz na listę za ostatnie 2, 3... 75 dni Emotikon: Mrugający na każdej z nich możesz wypatrzeć frazy, które nie pojawiły się poprzedniego dnia - ta lista jest zawsze tylko wycinkiem.
3. Wykluczaj najczęściej pojedyncze słowa z frazy, a nie całe frazy. Zamiast "najtańsze buty" wyklucz najtańsze (oraz od razu najtańszy, najtańsza, najtansze, najtanszy, najtansza Emotikon: Mrugający ) i już od kolejnego dnia unikniesz niepotrzebnych wyświetleń reklam dla "najtansza par butow"

Powodzenia.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Tak jak Marek napisał wykluczaj frazy. Na liście fraz jak zjedziesz na sam dół to zobaczysz, że jest możliwość wykluczyć frazy w grupie reklam i na całej kampanii.

Druga kwestia to dopasowania. Spróbuj stosować również dopasowanie przybliżone i ścisłe. Jedna fraza może być użyta w każdym z tych dopasowań - będzie miała odrębne zadanie do wykonania.
Dominik Myślak

777
Student ✭
a czy jest możliwość, aby wyszukiwane hasło zawsze zawierało wybrane słowo np. buty?

Najlepszy Współtwórca
trochę nie rozumiem pytania...

czy masz np jakiś zestaw fraz
ciekawe
oryginalne
markowe

i zawsze chcesz je mieć połączone ze słowem buty? Ale na koncie, czy żeby ktoś wpisywał je w wyszukiwarce?

Aby mieć takie kombinacje na koncie, po prostu musisz je dodać na koncie.

Zalecam modyfikator dopasowania przybliżonego i dopasowanie do wyrażenia.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
777
Student ✭

już wyjaśniam na czym polega mój problem. Mam słowa kluczowe związane z butami jednak po sprawdzeniu wyszukiwanych haseł jestem w szoku, ponieważ frazy po jakich odwiedzono moją stronę nie mają żadnego przełożenia na sprzedaż np. adres ulicy jakiegoś sklepu. Chciałbym, aby w wyszukiwanych hasłach było zawsze słowo buty. Czyli oryginalne buty itd. Mam słowa kluczowe bez " oraz [.

Testowałem:

oryginalne buty

"oryginalne buty"

[oryginalne buty]

czyli trzy frazy w jednej grupie reklam, ale przestało w ogóle wyświetlać reklamę.

Wschodząca Gwiazda

Dopasowanie przybliżone - oryginalne buty - to najszerszy z możliwych typów dopasowań, który może powodować wyświetlanie i kliknięcia reklam dla wielu niepożądanych przez Ciebie fraz. (Więcej o dopasowaniu przybliżonym tu: https://support.google.com/adwords/answer/2407779?hl=pl)

Jak słusznie proponuje Dominik, warto w Twoim przypadku zastosować przynajmniej modyfikator + dla dopasowania przybliżonego, czyli użyć frazy +oryginalne +buty

Jeżeli wśród wyszukiwanych i klikanych fraz nie występuje u Ciebie w ogóle słowo zawierające zwrot "oryginalne buty", mimo iż posiadasz te słowa w dopasowaniu ścisłym i do wyrażenia, to prawdopodobnie masz za niską stawkę dla tych fraz. Czy przy tych frazach masz dane odnośnie wyświetleń/kliknięć, czy widnieją zera?

Zazwyczaj jest tak, że im bardziej restrykcyjne dopasowanie tym więcej reklamodawców, czyli większa konkurencja i wyższe stawki, a dla fraz w dopasowaniu przybliżonym wprawdzie są niskie stawki za kliknięcia ale niestety to dopasowanie jest bardzo nieprecyzyjne.

Sprawdź co wyświetla się w kolumnie stan przy poszczególnych słowach kluczowych. Wystarczy najechać na ikonę dymku w kolumnie "Stan" przy danym słowie kluczowym.

stan slowa kluczowego.png

Możesz też przeprowadzić diagnostykę słów kluczowych dla wszystkich słów w ramach grupy, czy kampanii. Wystarczy w tym celu będąc na karcie "Słowa kluczowe" kliknąć "Szczegóły" i tam wybrać opcję "Diagnostyka słów kluczowych".

diagnostyka slow kluczowych.png

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Wykorzystaj modyfikator dopasowania przybliżonego czyli np. oryginalne +buty. Na tej podstawie reklama będzie pojawiała się na zapytania, w których wystąpi słowo buty.

Tutaj możesz poczytać więcej o tym jak działa modyfikator: https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl

[ Edytowane ]
777
Student ✭

dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czyli najbardziej trafne rozwiązanie to:
+buty oryginalne
"buty oryginalne"
[buty oryginalne]
czy w tych typach dopasowania ( [] oraz "" ) mam również dać +. Czy warto wstawiać słowa kluczowe w róznej kolejności?

oryginalne+buty
"oryginalne buty"
[oryginalne buty]

Magister ✭ ✭ ✭
Modyfikator + jest używany tylko w dopasowaniu przybliżonym.

Oczywiście warto dodać słowa w innej kolejności.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

777
Student ✭
Czy stosując:
+buty+oryginalne

Reklama będzie wyświetlana również na same słowo oryginalne lub frazy zawierające oryginalne np. oryginalne ubrania. Czy np. tanie buty oryginalne czyli uwzględniając wszystkie słowa.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
września 2015

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Każde słowo poprzedzone plusem musi pojawić się w wyszukiwanej frazie. Google dopuści też odmiany tego słowa, ale nie wyświetli reklam dla synonimów.

+buty +oryginalne pozwoli na wyświetlenie reklam na frazy: oryginalne buty, buty oryginalne kupię, buty nowe oryginalne, oryginalny but z autografem... (oryginalne ubrania natomiast już nie)

Edit: usunąłem spację pomiędzy "+" a "oryginalne"; modyfikator musi być oczywiście bezpośrednio przed wyrazem.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński