Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ilość kliknięć a ilość odwiedzin

Student ✭ ✭ ✭

Witam,  Chciałabym się dowiedzieć jak interpretować ilość kliknięć, a ilość odwiedzin w Analytics z remarketingu. Ilość odwiedzin w analtycisie w przypadku remarketingu jest zdecydowanie większa niż ilość kliknięć. Badając okres od początku lipca, mam w kampanii remarketingu: 19 kliknięć, a odwiedzin 92.   Wiem, że użytkownik może jakoś sobie zapisać link do reklamy, ale jak to dokładnie można wytłumaczyć aż tak dużą rozbieżność?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Ilość kliknięć a ilość odwiedzin

Wschodząca Gwiazda

Kamilo chodzi o to, że jezeli ktoś najpierw przez kampanie remarketingową, a potem bezpośrednio to w analytics jego źródłem odwiedzin będzie remarketing i stąd ta różnica

Najlepszy Współtwórca

Działa to tak, że ciasteczko odpowiedzialne za przechowywanie informacji o źródle odwiedzin ne jest nadpisywane gdy użytkownik przychodzi na stronę za powoca wejścia bezpośredniego (tzw wpisanie z palca) lub korzysta z zakładki w przeglądarce.

Te odwiedziny identydikowane jako kampania mogaą pojawiać się do czasu aż wygaśnie czas zycie tego ciasteczka albo zostanie ono usunięte. Przy synchronizacji zakładek pomiędzy komputerami casteczka nie sa synchronizowane więc wejścia z takich zakładek "przeniesionych na inny komputer" będą widoczne jako direct / none

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za wyjaśnienie.

Student ✭ ✭ ✭

Witam, 

Temat różnicy kliknięć AdWords i odwiedzin w Analytics powtarza się w sieci wielkrotnie jednak jestem zmuszony odgrzebać wątek i tu na forum ponieważ nie mogę zidentyfikowaćprzyczyny problemu.

Poniższa tabela ilustruje różnice między tymi wskaźnikami w poszczególnych narzędziach dla kampanii graficznej (oraz w bardzo niewielkiej skali remarketingowej):

26.0227.0228.0201.0302.0303.0304.0305.03
PPCKliknięcia (AW)105177154172160155115110
PPCWizyty (GA)65105869998938064
Cały ruchWizyty (GA)97134113113120133137107
PPCNieprawidłowe kliknięcia (AW)2581693125
 Wizyty(PPC)/Kliknięcia61,90%59,32%55,84%57,56%61,25%60,00%69,57%58,18%

Po względnie małej zmienności wskaźnika "Wizyty(PPC)/Kliknięcia" wygląda to na błąd systematyczny. 

1. Ruch z sieci o dynamicznie generowanym IP (m.in.Neo) też nic nie nie wyjaśniają (nie ma żadnej korelacji między liczbą wizyt takiego ruchu a liczbą nieprawidłowych kliknięć)

2. Wszelkie dostępne informacje (debugowane GTM, poprawne wyświetlanie w Tag Asistant) pozwalają sądzić, że na stronie poprawnie zaimplementowano wszystkie tagi (Universal Analytics w Tag Managerze, remarketingowy).

Proszę o sugestie gdzie mogę szukać przyczyny tej sytuacji.

Student ✭ ✭ ✭
Podbijam temat. Nadal występuje ten sam problem.
Czy ktoś miałby pomysł co jeszcze może być powodem tego stanu rzeczy?

Magister ✭
Wszystko dokładnie wyjaśnione jest tutaj:

https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭

Niestety wszystko wskazuje na to, że wyjaśnienie nie pokrywa wszystkiego.
Ten support sprawdzany był 3 razy z góry na dół i odwrotnie przez kilka osób.
Jedyne możliwości to:
1. Ustawienia przeglądarek użytkowników uniemożliwia gromadzenie prawidłowych danych - Czy poza AdBlockami coś innego może w takim stopniu (~40%) na problemy z ładowaniem tagów Analyticsa?
2. Strona prawidłowo wczytuje kod - zwiększamy próbę, choć na razie nie widać tu problemów.