Obecnie 187 forumowiczów jest online
Obecnie 187 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ile można mieć kont adwords?

Nowicjusz ✭

I czy można otworzyć nowe konto po zamknięciu starego? Pytam zarówno pod kątem użytkownika prywatnego jak i firmowego.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Magister ✭ ✭ ✭
Po zamknięciu starego konta możesz otworzyć nowe, o ile powodem zamknięcia poprzedniego nie było naruszanie zasad - jeśli były problemy z zasadami to nie rozwiążesz ich tworząc nowe konto, trzeba sprawę wyjaśnić do końca.

Użytkownik prywatny (osoba fizyczna) z Unii Europejskiej nie może być właścicielem konta - ze względów podatkowych faktury muszą być na firmę.

Nowe konto (na przykład na potrzeby niezależnej części działalności firmy) można otworzyć nawet w czasie, gdy poprzednie konto jest aktywne. Nie możesz jednak konkurować ze sobą, czyli z dwóch kont emitować dla danego słowa kluczowego reklam tej samej domeny (emitowanie z dwóch kont reklam dwóch domen jest dyskusyjne i możliwe w szczególnych przypadkach - np. kierowanie reklam do osób fizycznych i firm przez dwa niezależne działy firmy).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Nowicjusz ✭
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że powodem otworzenia nowego konta (starego nie używam od dawna i je zamknąłem) są kupony, które dostałem od hostingodawcy. Czy na nowym koncie kupony będą działać i czy nie naruszę w żaden sposób regulaminu?

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Magister ✭ ✭ ✭
Po pierwsze: pytanie o warunki użycia kuponu - czy masz je gdzieś podane i czy je spełniasz. Nie wszystkie kupony muszą być używane na nowym koncie, ale rozumiem, że te akurat muszą. Pozostaje więc ustalenie, czy mieścisz się w definicji nowego konta, ale to również jest do sprawdzenia w zasadach użycia tego kuponu, które hostingodawca powinien Ci przekazać razem z kuponem.

A teraz od innej strony: na pewno nie możesz używać kuponu dla nowych kont, jeśli taki kupon został użyty (przez Ciebie/agencję, która prowadziła Twoje konto) na poprzednim koncie. Jeśli NA PEWNO na poprzednim koncie nie pojawił się kupon, wówczas możesz myśleć o użyciu go teraz.

Kupony dla nowych kont działają po wpisaniu na nowym koncie w ciągu 14 dni od jego utworzenia.

PS. Są różne typy i wartości kuponów, ale mam nadzieję, że ten kupon był gratis, bo nawet posiadane przez agencje kupony na 600 PLN powinny być dawane Ci za darmo jako kwota pozwalająca na przeprowadzenie testów i wypracowanie skutecznego sposobu promowania w późniejszym okresie, gdy będziesz już wydawać wyłącznie swoje pieniądze.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Najlepszy Współtwórca
Marek już wszystko napisał, ale...

Moja nadgorliwość wynika nie z tego, że chce coś dopowiedzieć, tylko pokazać Ci Al B, że kwestia kuponów jest bardzo restrykcyjnie przestrzegana przez Google i użycie dwóch i więcej kuponów dla jednego podmiotu prędzej czy później może skończyć się zablokowaniem obu/wszystkich powiązanych kont.

Piszę o tym, ponieważ nie wiemy czy na pierwszym koncie nie korzystałeś z kuponów ( z jakiegoś powodu je zamknąłeś, a najczęściej dzieje się tak po wykorzystaniu kuponu) i co gorsza piszesz, że od hostingodawcy dostałeś kupony - to już niepokojące bo powinieneś dostać jeden kupon bo i tak tylko z jednego możesz skorzystać (jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z kuponów).

Jeśli nie poinformował Cię o tym hostingodawca to przyciągnął Cię do siebie "hłytem małketingowym".
Dominik Myślak

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedzi. Z kuponów nigdy nie korzystałem. Dostałem w sumie 6 kuponów. Nie wykluczam, że był to tylko "hłyt", ale chciałbym wykorzystać choć jeden. Bo podejrzewam, że nie da się co 2 tygodnie zamykać konta i zakładać nowego? Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Najlepszy Współtwórca
Widzę, że nie zrozumiałeś tych zasad. Poczytaj to https://www.google.pl/adwords/coupons/terms.html

A dwa to nie chodzi o to, że konto z kuponem ma "żyć" 14 dni, tylko nowe konto nie starsze niż 14 dni można zasilić kuponem. Wtedy w zależności co to a kupon zostanie on przydzielony w zależności od warunków, ale zapewne są to kupony wydaj 100 zł i otrzymaj 200 zł. Nie warto za taką sumę ryzykować zamknięcia wszystkich powiązanych kont i nie możliwość korzystania z AdWords.

Pamiętaj, że celowo napisałem, że kupon można użyć na jednego użytkownika/jeden podmiot bo założenie kolejnego konta i użycie kolejnego kuponu Ci nie pomoże, a wręcz zrobisz sobie wielkie kuku bo system AdWords powiąże Cię z poprzednimi kontami/kontem gdzie użyłeś kuponu.

Jeśli faktycznie nie użyłeś nigdy kuponu dla swojej strony to jak najbardziej możesz założyć nowe konto i użyć na nim kupon. Ale na tym bym poprzestał i korzystał z własnych środków.

Bardziej/Lepiej nie umiem ostrzec przed konsekwencjami łamania zasad korzystania z kuponów. Po prostu tego nie rób.
Dominik Myślak

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Nowicjusz ✭
Rozumiem, że to, że zamierzam reklamować różne strony z różnych kont, nie ma znaczenia? Jeden kupon - jedna domena Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Najlepszy Współtwórca
Jeśli wszystkie domeny służą do reklamowania jednej firmy to na pewno odradzam.

Jeśli każda strona to inny podmiot to nie powinno być problemu.

Wtedy też zalecam utworzenie tzw. Mojego Centrum Klienta i podłączenie do niego wszystkich kont AdWords - ułatwi Ci to nadzór nad kontami. https://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/ - musi być utworzone na mailu, który nie jest wykorzystywany do logowania do AdWords - czyli świeży/nowy mail. Zasada identyczna jak przy tworzeniu kont AdWords.
Dominik Myślak

Dot.: Ile można mieć kont adwords?

Magister ✭ ✭ ✭
Jeśli będziesz reklamować różne strony należące do jednej firmy z różnych kont, to nadal będziesz naruszać zasady dotyczące kuponów - jeden kupon jest dla firmy, a nie dla domeny.

Jeśli dodatkowo będziesz reklamować z różnych kont domeny należące do tej samej firmy na takie same słowa kluczowe, możesz liczyć się z wkurzeniem konkurencji i zgłoszeniami do Google faktu, że reklamy jednej firmy wyświetlają się na np. 3 pierwszych miejscach. Tylko w niektórych sytuacjach możliwe jest pojawienie się reklam jednej firmy więcej niż raz - przekaz reklamowy powinien wówczas być skierowany do różnych grup docelowych, na każdej domenie prowadzona nieco inna działalność.

Jeśli więc masz kilka domen, ale ten sam typ działalności, powinieneś je umieścić na jednym koncie swojej firmy, aby reklamy rywalizowały ze sobą ewentualnie tylko w ramach tego konta i ostatecznie wyświetliła się tylko jedna z nich.
Przy kilku domenach dotyczących odrębnych działalności załóż różne konta i zepnij je w MCK jak podpowiada Dominik.
Przy kilku firmach możesz brać pod uwagę wykorzystanie więcej niż jednego kuponu, jeśli firmy te prowadzą działalność w innych obszarach i dla każdej z nich będziesz musiał od nowa testować i szukać optymalnych ustawień. Oczywiście tu również przyda się MCK.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński