Obecnie 213 forumowiczów jest online
Obecnie 213 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Historia konta czy kampanii?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Chcę gruntownie przebudować jedną z kampanii Adwords, która istnieje już od kilku miesięcy. Sensowniejszym rozwiązaniem wydaje mi się postawienie jej na nowo niż praca nad starą. Zastanawiam się jednak czy jeśli użyje tych samych słów kluczowych co w starej to nie będę płacił za nie więcej (brak historii konta).

Stąd moje pytanie czy historia naliczana jest do całego konta Google Adwords, czy tylko do pojedynczej kampanii?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Historia konta czy kampanii?

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jest zarówno historia konta, jak i każda kampania (słowa i reklamy w niej) budują swoją historię.

Budując nową kampanię sugerowane stawki, które zobaczysz, początkowo (krótko) będą wyższe, a następnie spadną do poziomu zbliżonego do poprzedniego lub niższego (o ile budując nową kampanię poprawisz wyniki jakości dla poszczególnych słów). 

Oczywiście nowa kampania może być też gorsza od poprzedniej i wówczas polecą Ci w dół wyniki jakości i wzrosną stawki. Możesz także użyć innych typów dopasowania słów, wykluczyć zbędne słowa i również średnio płacić więcej - tu jednak wyższe stawki nie będą wynikałky z braku historii, o którą pytasz.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Cześć Kamil. Pewnie chodzi Ci historię CTR. Historia CTR dotyczy reklamy, a nie konta a ni kampanii !!! Spokojnie twórz nowe kampanie na tym samym koncie i buduj dobrą historię CTR ( jeden z ważniejszych składowych jakości reklamy). Na początku oczywiście możesz płacić trochę więcej za kliknięcia, ale wierz mi, że starczy 7 dnia aby jakości reklamy wzrosła i spadły koszta. Wszystko zależy od Ciebie. Powodzenia Adaśko

Magister ✭ ✭ ✭
Adam - możesz rozwinąć temat "Historia CTR dotyczy reklamy, a nie konta a ni kampanii !!!".
Czym jest historia CTR, o której piszesz?

Rozumiałbym, gdybyś pisał o historii CTR słów kluczowych. Aby poprawić CTR dla słów kluczowych zalecane jest modyfikowanie reklam - lepsze dopasowywanie ich. Poza tym CTR jest liczony dla każdego słowa kluczowego, a do wyniku jakości dla danego słowa jest brany nie sam mój CTR, ale CTR względny (porównanie mojego CTR z CTR konkurencji uzyskiwanym na tej pozycji dla danego słowa). Jak rozumiem nie piszesz o tym, ale o czymś innym - o czym?

Ja pisałem o historii konta, czyli czynniku, który decyduje o tym, czy tworząc nową kampanię "na dzień dobry" dostajesz wynik jakości 4-5, 6-7 czy może od razu 8-9? Dodając kampanię z tymi samymi słowami, reklamami, stawkami, stroną docelową itd. na różnych kontach na starcie otrzymasz różne wyniki jakości wynikające właśnie z historii konta. Te dane historyczne zostaną jednak wkrótce zastąpione przez tworzącą się historię kampanii na bazie m.in. CTR (o którym piszesz). CTR wg mojej wiedzy nie jest jednak jedynym czynnikiem, stąd ciekawi mnie pojęcie historii CTR oraz rola historii CTR - chętnie się douczę na ten temat.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński