Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gdzie są ustawienia dot. literówek, fleksji itd.?

Student ✭ ✭ ✭

Hej, nie mogę ich znaleźć Emotikon: Smutny

2016-04-12 20_08_56-Zarządzanie kampanią – Google AdWords.png

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Gdzie są ustawienia dot. literówek, fleksji itd.?

Najlepszy Współtwórca

Już od długiego czasu nie ma tego ustawienia...
Literówki, liczba pojedyncza i mnogą są włączone dla dopasowania ścisłego.

Student ✭ ✭ ✭

A dziękuję. A mam pytanie, jeśli używam:

+kontenery +kraków

i o dziwo jak sprawdzam w podglądzie nie wyświetla mi się reklama (jest na czerwono info) na liczbę pojedynczą czyli:

kontener kraków

To czy nie powinienem wychodzić o pojedynczej czyli:

+kontener +kraków

? Dziękuję.

Wschodząca Gwiazda
Możliwe, że twój ranking jest za niski. Spójrz czy masz dopracowane rozszerzenia, bo one mogą znacznie wpłynąć na ranking. jak to dopraujesz to postaraj się dporacować reklamę i stronę docelową. A na końcu max CPC. Adaśko

Student ✭ ✭ ✭

Jest od długiego czasu 8/10. To dziwne, bo przy modyfikatorze liczba poj. / mnoga powinna być wyłapywana.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ustawienie, o które pytałeś dotyczyło dopasowania ścisłego i do frazy.

Dopasowanie z modyfikatorem obejmuje liczbę pojedynczą i mnogą, szyk przestawny (działa jak przybliżone z wyjątkiem synonimów dla słów poprzedzonych +).

Wyświetlenie reklamy lub nie, zależy jednak od rankingu, który w danej sytuacji może być mniejszy.

Stosując odrębnie lp i lm w słowach i dopasowanych reklamach możesz uzyskać lepszą trafność (dopasowanie), lepszy CTR, WJ (wynikający z lepszego CTR'a oraz z lepszego dopasowania) a co za tym idzie lepszy ranking i niższe rzeczywiste cpc.

Sprawdź bez + w podglądzie (czasem to ma znaczenie a korzystając z linku w dymku + przenoszony jest automatycznie). Jeśli słowo jest nowo dodane odczekaj kilka godzin ew. sprawdź w podglądzie na mobile. Po ostatnich zmianach wyświetlanie reklam szybciej zaczyna działać dla urządzeń mobilnych.

Jaki komunikat wyświetla się w podglądzie na czerwono i jaki w "dymku" na karcie słowa kluczowe?

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Pojawia się w narzędziu podglądu:

Nie, Twoja reklama obecnie nie wyświetla się dla tego słowa kluczowego. Może być kilka powodów.

Dodałem na chwilę l. poj. czyli:

+kontener +kraków

i reklamy pojawiały się pod zapytaniem "kontener kraków". Zatrzymałem i już wówczas nie. W słowach wykluczających nie mam nic, ani na poziomie kampanii ani na grupie. Dziwne Emotikon: Język Modyfikator mnie zaskoczył, coś go boli.

Student ✭ ✭ ✭

A może Google wyjątkowo nie kojarzy / nie paruje słów kontener i kontenery bo ma je za coś odrębnego?

Najlepszy Współtwórca

Długo masz to słowo w kampanii?

Student ✭ ✭ ✭

5 miesięcy i dopiero teraz się zorientowałem. Przeklikałem wszystko, nie ma dublujących się słów, lokalizacja na Kraków +10 km promień. Nie mam pojęcia Emotikon: Smutny

Najlepszy Współtwórca

I w raporcie wyszukiwanych haseł przez ten czas nie trafiła się liczba pojedyncza tego słowa?

Student ✭ ✭ ✭

To samo jak dam "kontener kraków", łapie tylko mnogą.

Student ✭ ✭ ✭

Lech Krupa napisali:

I w raporcie wyszukiwanych haseł przez ten czas nie trafiła się liczba pojedyncza tego słowa?

Ani jedno. W innych kontach oczywiście to działa, tutaj za cholerę Emotikon: Smutny

Najlepszy Współtwórca

Po tym jak napisałeś że inne podobne słowo też działa inaczej niż się spodziewasz powody widzę 2:

• ranking z uwagi na dopasowanie (zapytanie > słowo kluczowe > reklama > strona docelowa + dodatkowe czynniki np rozszerzenia, o których wspomniał już Adam) w powiązaniu z algorytmem dobierania słowa do wyświetlenia reklamy - https://support.google.com/adwords/answer/2756257 w różnych sytuacjach np gdy istnieją w grupie czy na koncie podobne lub takie same słowa,
  • ew. wykluczenia - napisałeś, że nie masz ale sprawdź nie tylko na poziomie kampanii czy grupy ale list wykluczeń dostępnych w "udostępnionych zasobach".

Najlepszy Współtwórca

Sprawa przypomina mi sytuacje z lustrami, gdzie dajmy na to liczba pojedyncza była znakiem zastrzeżonym i tylko można było reklamować się na słowo lustra. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy kontener kraków faktycznie wyniki zwracane są tylko w liczbie mnogiej.

Ta sama sytuacja po wpisaniu tylko słowa kontener - wyniki tylko w liczbie mnogiej.

Zadzwoniłbym do supportu i podpytał o sytuację.

Screen Shot 04-13-16 at 09.54 AM.PNG

Dominik Myślak