Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Elastyczna strategia

Student ✭ ✭ ✭

Ktoś wie jaka jest różnica między automatyczną strategią "Program AdWords ustawi moje stawki pod kątem maksymalizacji kliknięć w ramach budżetu dziennego"

a automatyczną i elastyczną (1 z 5 możliwych) strategią: "Maksymalizacja kliknięć"?

Proszę o poradę.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Elastyczna strategia

Najlepszy Współtwórca

Bardzo dokładnie opisał to Krzysztof Tosik tutaj.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Nic tam Pan Krzysztof nie napisał, dwa zdania i link do strony, którą znam.

Chodzi mi o to, czy standardowy automat różni się czymś od elastycznego automatu, skoro oba mogą mieć za priorytet maksymalizację kliknięć.

Ktoś wie?

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Działanie funkcji "maksymalizacji kliknięć" na poziomie standardowych opcji stawek i stawek elastycznych jest identyczne.

Różnica jest taka, że w elastycznych stawkach można stosować różne strategie na poziomie słów kluczowych, grup reklam czy kampanii, a przy standardowym wyborze rodzaju stawki są one stosowane tylko do całej kampanii.

Elastyczne stawki pozwalają łączyć dostępne do tąd sposoby określania stawek (+ kilka nowych) w jednej kampanii. Każda grupa lub każde słowo kluczowe może mieć inne opcje stawek.

Fajną opcją w stawkach elastycznych maksymalizacji kliknięć jest "docelowy poziom wydatków":

doc.png

doc2.png

Poniżej przykład stosowania elastycznych stawek na poziomie słów kluczowych. Jak widać do każdego słowa można przypisać inną opcję stawek, jak również inny limit maxCPC przy opcji maksymalizacji liczby kliknięć: 

elast.png