Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Edytor adwords nie ładuje reklam na konto

Student ✭ ✭ ✭

Stworzyłem klikanaście reklam w edytorze i chciałem wrzucić je na konto ale po opublikowaniu zmian nie załadowały się a w samym edytorze mają cały czas status ,,oczekuje na sprawdzenie".

Same reklamy sprawdzałem i spełniają wszystkie wytyczne. Czy to jest jakiś zwias edytora czy musze poczekać okreslony czas? Co może powodować ten status

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
stycznia 2016

Dot.: Edytor adwords nie ładuje reklam na konto

Najlepszy Współtwórca
spróbuj pobrać najnowsze zmiany z konta...

następnie czy nadal widzisz, że te teksty reklam są pogrubione jako zmiany, które nie zostały opublikowane?

Jeśli brak pogrubienia, a Ty nie widzisz tych reklam w danej grupie reklam to... może najprostsze rozwiązanie - czy sprawdzasz na koncie odpowiednią kampanię i grupę reklam?

Drugie rozwiązanie to w edytorze skopiuj sobie te teksty reklam, które chcesz wprowadzić na konto - będą jako nowe reklamy - czyli pogrubione. Spróbuj ponownie je opublikować i sprawdź czy te nowe kopie tekstów się opublikowały.

Po prostu coś tu nie gra... i nie do końca chodzi mi o edytor bo... napisałeś, że tylko w tej grupie jest problem, czyli inne grupy możesz publikować bez problemu.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Mogłeś trafić na problem z komunikacją z serwerem AdWords. Spróbuj później jeszcze raz, a powinno się udać. Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Czy po opublikowaniu zmian w AdWords Edytorze zobaczyłeś okno z podsumowaniem, coś jak poniżej:

publikowanie zmian adwords editor.png

Czy nie było żadnych błędów, a elementy i ilość opublikowanych zmian zgadzały się z tym, co zmieniałeś?

Jeżeli masz np. kilka kampanii i dokonywałeś zmian w wielu z nich, a w trakcie publikowania miałeś zaznaczoną tylko jedną (w lewym panelu) to opublikowałeś zmiany tylko w tej jednej kampanii.

Sprawdź w lewym panelu czy widzisz jakieś elementy napisane wytłuszczonym drukiem - jeśli tak, to znaczy że są tam elementy, które nie zostały opublikowane.

Jeżeli chcesz opublikować wszystkie zmiany na koncie to musisz zaznaczyć w lewym panelu nazwę konta (na samej górze listy) i dopiero kliknąć "Publikuj".

Poza tym zawsze jak zaczynasz pracę na koncie w AdWords Edytorze pobierz najnowsze zmiany zanim zaczniesz coś edytować.

Jeżeli zaś chodzi o stan "Oczekuje na sprawdzenie" to wszystkie reklamy w sieci reklamowej przed opublikowaniem muszą zostać sprawdzone dlatego każda nowa reklama, jaką dodajesz w kampanii na sieć reklamową, ma stan "Oczekuje na sprawdzenie" (nawet ta nieopublikowania).

Po poprawnym opublikowaniu i zatwierdzeniu reklamy gdy pobierzesz najnowsze zmiany stan reklam zmieni się na "Zatwierdzona".

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Miałem takie okno ale nie wyświetliło żadnych błędów. Próbowałem wrzucać kilka razy ale reklamy akurat z tej jednej grupy reklam nie chcą się załadować na konto. Sprawdzałem wszystko pod kątem błędów ale teoretycznie wszystko jest w porządku.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
stycznia 2016

Najlepszy Współtwórca
spróbuj pobrać najnowsze zmiany z konta...

następnie czy nadal widzisz, że te teksty reklam są pogrubione jako zmiany, które nie zostały opublikowane?

Jeśli brak pogrubienia, a Ty nie widzisz tych reklam w danej grupie reklam to... może najprostsze rozwiązanie - czy sprawdzasz na koncie odpowiednią kampanię i grupę reklam?

Drugie rozwiązanie to w edytorze skopiuj sobie te teksty reklam, które chcesz wprowadzić na konto - będą jako nowe reklamy - czyli pogrubione. Spróbuj ponownie je opublikować i sprawdź czy te nowe kopie tekstów się opublikowały.

Po prostu coś tu nie gra... i nie do końca chodzi mi o edytor bo... napisałeś, że tylko w tej grupie jest problem, czyli inne grupy możesz publikować bez problemu.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Żaden sposób nie działał, dopiero o usunięciu kampanii i wpisaniu reklam jeszcze raz wszystko opublikowało się normalnie. Widocznie trafiłem na jakiś bug.

Najlepszy Współtwórca

Przy kopiowaniu starych reklam występuje problem (w edytorze jak i bezpośrednio na koncie) z uwagi na zmiany jakie zaszły w adresach reklam (docelowy i końcowy).  Przed wgraniem na na konto reklamę należy zaktualizować reklamy (wymagany końcowy url).
Na koncie dostajemy komunikat w czym problem w edytorze nie.