Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

E-commerce - problem z modułem, kodem czy konfiguracją celów?

Nowicjusz ✭

Witam ponownie,
na wstępie dziekuję za podpowiedz w temacie uaktualnienia UA. Pomogły.

Została mi jeszcze jedna kwestia, zapewne bardziej złożona. 
Chodzi o moduł e-commerce. 

W czym problem? Wygląda na to, że moduł "przestał działać", tzn. nie odnotowuje zakupów.
Poszerzenie zakresu dat wskazuje (od 2008), że moduł działał przez kilka miesięcy- odnotowując zakupy, wyświetlając przychody, podając współczynnik konwersji. itp.

Szybki rzut oka na konwersje wskazuje, że częśc konwersji OBECNIE jest zliczana (np. zakończenie zamówienia), a częśc nie (np. dodanie do koszyka). Ale wykres modułu e-commerce nadal pozostaje płaski jak stół. 

Wstępna prośba, od czego zacząć, by przywrócić działanie modułu?
Od sprawdzenia poprawności konfigurowanych celów?

Chciałbym przebyć tą drogę - mozliwie od samego poczatku (wklejenia kodu, konfiguracji celów, ustawieniach w amym e-commerce itp), by przywrócić sprawność modułu. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: E-commerce - problem z modułem, kodem czy konfiguracją celów?

Najlepszy Współtwórca

Pierwsze rzeczy jakie należy sprawdzić to czy e-commerce jest włączony, czy kod jest na stronie oraz czy użytkownicy przechodzą przez tę stronę kończąc zamówienie. 

Zliczanie celów dziala odrębnie od modułu e-commerce.

Nowicjusz ✭

1.
Administrator- ustawienia widoku - śledzenie e-commerce- wł (niebieski kolor).

Gdzieś jeszcze cos ma być włączone?

2.

Co do kodu. Niedawno uaktualniałem kod UAnalytics, dodając go na stronę główną. Kod działa (co potwierdzili też uźytkownicy forum).

Czy śledzenie e-commerce to osobny kod? 

Jeśli ten sam, co uaktualniający do UA, to czy ma być wrzucony jeszcze w jakiś element strony?

Najlepszy Współtwórca

1. ok (ale mam nadzieję, że wdrożyłeś nie tylko na głównej stronie).

2. tak, to osobny kod który umieszcza się wyłącznie na stronie potwierdzenia transakcji. Zbiera on dane o zamówieniu (ze zmiennych sklepu) przypisuje do zmiennych JS i przesyła do Analytics komplet informacji o transakcji. M. in: id zamówienia, wartość, produkty z cenami jednostkowymi i ilością, podatku itp.

Cele działąją nieco inaczej i nawet nadając im dynamicznei wartość nie uzyskamy tego samego co przy śledzeniu transakcji. Cel jest realizowany dla unikalnego użytkownika. Czyli wielokrotna realizacja celu nie będize zliczona. Transakcje zliczane są wszystkie gdyż same w sobie są unikalne. Niosą też inny zasób informacji.

Zapoznaj się na wstępie z art pomocy dot. wdrażania e-cmmerce.

Kod należy dostosować do strony transakcji i dostępnych na niej zmiennych.

Nowicjusz ✭
1. Kod Universal Analytics wdrożyłem własnoręcznie tylko na stronie głównej. Działa poprawnie. Gdzie jeszcze mam go wrzucić?

2. Jeśli kod e-commerce to osobny kod, to skąd mam go wziąść?

Wschodząca Gwiazda

1. Kod zliczający statystyki powinien być wklejony na całą witrynę, chyba że chcesz zliczać wejścia tlyko ze strony głównej. Powinien być dziedziczony na każdej podstronie, również tych potwierdzajacych zakup.

2. Ustawienia dotyczące ecommerce, w tym dla GU znajdziesz TUTAJ

Nowicjusz ✭
Chciałbym zliczać wszystkie wejścia, nie tylko ze strony głównej.

Zapoznałem się z tym poradnikiem, ale załadowania pluginu chyba tego sam nie przeskoczę.
zamiast tego - chętnie zlecę implementację kodu.
Ktoś zainteresowany?

Student ✭ ✭ ✭
Jakiego skryptu sklepu używasz?
Niektóre skrypty mają gotowe integracje i czasem wystarczy podać tylko id konta Analytics.