AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne reklamy w wyszuk. z Docelowym CPA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Od niedawna zajmuje się kampaniami i mam mały problem... skonfigurowałem kampanie w wyszukiwarce (dynamiczną) i stawka - docelowy CPA. Stawka ustalona od samego początku więc kampania nie ma żadnych danych, czy to może być powodem problemu, że kampania nie powoduje żadnych wyświetleń?

Z góry dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć.

Nie powinno to mieć wpływu. 

Sprawdź w zakładce Automatyczne miejsca docelowe-> Pokrycie witryny (taką kolumnę znajdziesz w tabeli). Zobacz jakie tam masz wartości. Czy Twój cel pokrywa się z witryną.

Czasami można jako cel wybrać Adres URL i dodać tam słowo z polskimi znakami, co wpływa na ten współczynnik pokrycia.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Mam 4 grupy reklam, jedne kierują na konkretny produkt, a drugie na kategorię (jednak wszystko kierowane za pomocą adresów URL) - wszędzie w pokryciu występują "--"

Dot.: Dynamiczne reklamy w wyszuk. z Docelowym CPA

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

nie masz możliwości, by przestawić strategię z "Docelowego CPA" na np. "CPC ustawiany samodzielnie"?

Wtedy wyeliminujesz wątpliwość dot. Twojego założenia.
Pamiętaj, że strategia "Docelowego CPA" ma sens w przypadku gdy system zbierze odpowiednią ilość konwersji(według dokumentacji 30 w ciągu ostatniego miesiąca)

Po najechaniu myszką na "Stan" w kolumnie na poziomie grupy reklam pojawia się komunikat, że reklama jest wyświetlana? Jeżeli nie, to powinien być podany powód(w dymku)

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Reklama ma tylko status 'Zatwierdzona' - brak dymka.

W takim razie zmieniam na Samodzielnie ustawione CPC i zobaczymy jak to będzie Emotikon: Szczęśliwy

Myślisz, że jaka max. stawka będzie najlepsza? w mojej branży to ok 0,54gr za klik przy PLA.

Dot.: Dynamiczne reklamy w wyszuk. z Docelowym CPA

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Przez pierwszy dzień możesz ustawić stawkę CPC na poziomie kilku złotych.

Po paru godzinach zobaczysz w statystykach, ile kosztuje średnie CPC i obniżysz go wedle własnego uznania(bądź ustalonej wcześniej strategii)

Daj znać czy problem został rozwiązany.

Pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli w kolumnie "pokrycie witryny" pokazuje Ci "-" to albo źle zdefiniowałeś cele, albo musisz nieco dłużej poczekać. Stawka i strategia w tym przypadku nie mają znaczenia.

Po tworzeniu dynamicznych celów reklamy trzeba czasem poczekać kilka dni zanim się cokolwiek pojawi.

Dopiero gdy będzie pokazywało Ci jakieś procentowe wartości w pokryciu witryny i reklamy dalej nie będą się wyświetlać to problemem może być np. zbyt niska stawka.

Tomasz Ciepłucha