AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustawiony

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry.

 

Stworzyłam wczoraj kampanię kierowaną na listę remarketingową, w której umieściłam dynamiczne reklamy produktu. Reklamy generują wyświetlenia. Jednak podgląd nie wyświetla reklamy w grafice, jaką zapisałam a w zupełnie innym szablonie (tym, który wyświetla się jako pierwszy / domyślny podczas tworzenia reklamy).

 

Nie wiem, czy jest to tylko błąd w podglądzie, czy reklamy rzeczywiście wyglądają inaczej niż zaplanowałam. Serdecznie proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustaw

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Dynamiczne reklamy produktu w zasadzie są dedykowane do remarketingu dynamicznego. Aby działały w pełni prawidłowo strona powinna być otagowana

 

Jeżeli używasz standardowego remarketingu bez parametrów niestandardowych ustaw standardowe reklamy graficzne.

 

Podgląd reklam dynamicznych u mnie też pokazuje tylko jeden produkt. W miejscach docelowych reklamy działają prawidłowo. Jeżeli chcesz sprawdzić jak emitują się reklamy wejdź na swoją stronę, tak żeby zostać dodanym do listy remarketingowej i następnie przejdź na stronę gdzie emitowane są reklamy Google, np. Borussia. (Zadziała jeżeli masz odpowiednio wysokie stawki oraz kierowanie tylko po listach).

Dot.: Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustaw

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Marcie chyba chodzi o to, że ustawiła w ramach tworzenia kampanii w panelu konkretny szablon dla reklam, a system zapisał je w zupełnie innym szablonie, który ustawiony jest jako defaultowy.

Ja miałam podobną sytuację. Poustawiałam wszystko w ramach danego szablonu, a system zapisał mi reklamę jako zupełnie coś innego.

Myślę, że to bug systemu bo zapisuje inny szablon, a dopiero w podglądzie reklamy można sprawdzić jak rzeczywiście będzie ona wyglądać.

 

Po utworzeniu reklamy kliknij w nią żeby zobaczy jej podgląd, a następnie kliknij w "utwórz link zewnętrzny". Skopiuj link do przeglądarki i w ten sposób sprawdzisz na jakim szablonie i w jaki sposób będzie wyświetlana reklama, którą utworzyłaś.

 

 

Dot.: Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustaw

Nowicjusz ✭ ✭
Tak, właśnie o to mi chodziło. Zrobiłam, jak poleciła Paulina i rzeczywiście reklamy wyglądają inaczej ale nadal nie jest to to, co ustawiłam - reklamy wyglądają jak reklamy wersji HTML5 - wyświetlają tylko zdjęcia produktów i logo (brak cen, nagłówka, opisów produktu i przycisku). Podczas tworzenia reklam odznaczyłam wszystkie reklamy HTML5. W penelu administracyjnym reklamy opisane są jako FLASH.

Próbowałam podejrzeć reklamy, jak opisał to Krzysztof ale niestety nie wyświetliły mi się.

Dot.: Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustaw

Wschodząca Gwiazda
Mam ten sam problem póki co Marta. Jak dowiem się co jest tego przyczyną to dam znać. Może w miedzy czasie ktoś coś podpowie.