Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustawiony

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry.

Stworzyłam wczoraj kampanię kierowaną na listę remarketingową, w której umieściłam dynamiczne reklamy produktu. Reklamy generują wyświetlenia. Jednak podgląd nie wyświetla reklamy w grafice, jaką zapisałam a w zupełnie innym szablonie (tym, który wyświetla się jako pierwszy / domyślny podczas tworzenia reklamy).

Nie wiem, czy jest to tylko błąd w podglądzie, czy reklamy rzeczywiście wyglądają inaczej niż zaplanowałam. Serdecznie proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dynamiczne reklamy produktu - wyświetlany inny szablon niż ustaw

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Dynamiczne reklamy produktu w zasadzie są dedykowane do remarketingu dynamicznego. Aby działały w pełni prawidłowo strona powinna być otagowana

Jeżeli używasz standardowego remarketingu bez parametrów niestandardowych ustaw standardowe reklamy graficzne.

Podgląd reklam dynamicznych u mnie też pokazuje tylko jeden produkt. W miejscach docelowych reklamy działają prawidłowo. Jeżeli chcesz sprawdzić jak emitują się reklamy wejdź na swoją stronę, tak żeby zostać dodanym do listy remarketingowej i następnie przejdź na stronę gdzie emitowane są reklamy Google, np. Borussia. (Zadziała jeżeli masz odpowiednio wysokie stawki oraz kierowanie tylko po listach).

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Marcie chyba chodzi o to, że ustawiła w ramach tworzenia kampanii w panelu konkretny szablon dla reklam, a system zapisał je w zupełnie innym szablonie, który ustawiony jest jako defaultowy.

Ja miałam podobną sytuację. Poustawiałam wszystko w ramach danego szablonu, a system zapisał mi reklamę jako zupełnie coś innego.

Myślę, że to bug systemu bo zapisuje inny szablon, a dopiero w podglądzie reklamy można sprawdzić jak rzeczywiście będzie ona wyglądać.

Po utworzeniu reklamy kliknij w nią żeby zobaczy jej podgląd, a następnie kliknij w "utwórz link zewnętrzny". Skopiuj link do przeglądarki i w ten sposób sprawdzisz na jakim szablonie i w jaki sposób będzie wyświetlana reklama, którą utworzyłaś.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak, właśnie o to mi chodziło. Zrobiłam, jak poleciła Paulina i rzeczywiście reklamy wyglądają inaczej ale nadal nie jest to to, co ustawiłam - reklamy wyglądają jak reklamy wersji HTML5 - wyświetlają tylko zdjęcia produktów i logo (brak cen, nagłówka, opisów produktu i przycisku). Podczas tworzenia reklam odznaczyłam wszystkie reklamy HTML5. W penelu administracyjnym reklamy opisane są jako FLASH.

Próbowałam podejrzeć reklamy, jak opisał to Krzysztof ale niestety nie wyświetliły mi się.

Wschodząca Gwiazda
Mam ten sam problem póki co Marta. Jak dowiem się co jest tego przyczyną to dam znać. Może w miedzy czasie ktoś coś podpowie.