Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne reklamy na wyszukiwarki

Student ✭

Chciałem się dowiedzieć, czy używacie dynamicznych reklam na wyszukiwarki, a jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Słyszałem od pracowników G, że są one "nieudanym dzieckiem Google" i że efekty są mizerne.

Z drugiej strony Support mówi, że pozwalają oszczędzać czas i są dobre zwłaszcza dla klientów, którzy prowadzają duże sklepy online...

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławek K
września 2015

Dot.: Dynamiczne reklamy na wyszukiwarki

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Sławek K  kilka słów na ten temat tutaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
chce się tylko upewnić. Chodzi Ci o dynamiczne reklamy, czyli https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl , czy o KIT`a https://support.google.com/adwords/answer/2454041?hl=pl, czyli wstawianie słów?
Dominik Myślak

Student ✭
O pierwsze

Najlepszy Współtwórca
w internecie jest kilka ciekawych przypadków z testów polskich firm - ale czy to już jest wdrożone dla wszystkich?

Cytat z takiego jednego opracowania:

"Tylko niewielki odsetek wszystkich haseł, na które została wyświetlona nasza reklama, stanowiły faktyczne nazwy hoteli. Po trzech miesiącach optymalizacji udział wyrażeń hotelowych znacznie wrósł, ale jak wspomnieliśmy, jest to zasługa codziennej optymalizacji.

Tekst pochodzi z: http://bluerank.blogspot.com/2012/02/dynamiczne-reklamy-w-wyszukiwarce.html

Także widać, że trzeba poświęcić sporo czasu na to by kampania faktycznie działała poprawnie.

Ogólnie nie lubię oddawać kampanii w ręce automatów, ale to moje zdanie.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławek K
września 2015

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Sławek K  kilka słów na ten temat tutaj.

Nowicjusz ✭ ✭
Mam pytanie dotyczące równoległego puszczania reklam dynamicznych i tych wykorzystujących słowa kluczowe.
Macie może jakieś wskazówki jak prowadzić taką kampanię z tymi dwoma typami reklam, jak dobrze podzielić budżet, na co zwrócić uwagę?
Z powyższych odpowiedzi wynika, że dynamiczne reklamy powinny być raczej uzupełnieniem tych standardowych, tak je traktować?
Pytam w kontekście kampanii pod sklep internetowy.

Z góry dzięki.

Wschodząca Gwiazda
No właśnie nie koniecznie może być tylko uzupełnieniem, czy propozycją dla leniwych jak to ujął Krzysztof Emotikon: Szczęśliwy Ja testowałam ten rodzaj kampanii dla strony, przy której tradycyjne ustawienia kampanii nie działały, był problem z określeniem strategii słów kluczowych, ogólnym doborem haseł, po których użytkownicy odwiedzaliby stronę.

I o ile strona była w wynikach dobrze zaindeksowana o tyle hasła jakie uzyskaliśmy z kampanii spowodowały, że szybko z niej zrezygnowaliśmy. Na stronie były chyba za bardzo zróżnicowane treści (choć jak centrum pomocy mówi to jeden z idealnych przykładów uruchamiania takiej kampanii).

Moim zdaniem każda strona zachowa sie w takiej kampanii inaczej dlatego lepiej potestować samemu. Mamy kontrolę budżetu więc nie zbankrutujemy, a zawsze coś z takich działań można wynieść.