Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczne reklamy - brak wyświetleń

777
Student ✭

Witam

mam problem z dynamicznymi reklamami ( nagłówek generowany automatycznie na podstawie treści witryny ). Od kilku dni włączone, dodane automatyczne miejsca docelowe jak i w ustawieniach kampanii podana domena dla dynamicznych reklam. Niestety żadna reklama nie generuje wyświetleń. O czym zapomniałem? Witryna zaindeksowana w google od lat.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Dynamiczne reklamy - brak wyświetleń

Wschodząca Gwiazda
Czy na karcie Automatyczne miejsca docelowe w kolumnie "Pokrycie witryny" widnieją wartości większe niż 0%?
Jeśli tak to może masz ustawioną zbyt niską stawkę?
Jeżeli natomiast masz 0% to znaczy, że albo masz źle określone cele, albo musisz trochę poczekać. Chociaż po kilku dniach coś powinno być widoczne więc może jednak to pierwsze - czyli źle zdefiniowane cele.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź czy ustawiony zakres dat jaki sprawdzasz nie jest z przeszłości...

druga kwestia to może w ustawieniach kampanii ustawiłeś by kampania rozpoczęła się od...

Kolejna kwestia to stawki za kliknięcie... są odpowiednie?
Dominik Myślak

777
Student ✭
w automatycznych miejscach docelowych jest wszędzie -- ( pokrycie witryny ). W grupach poza dynamicznymi mam również zwykłe reklamy, które się wyświetlają. Typ kampanii: sieć wyszukiwania z wszystkimi ustawieniami.

Wschodząca Gwiazda
Czyli albo musisz jeszcze trochę poczekać, albo masz źle skonfigurowane cele.
Po jakim kryterium definiujesz cele?
Tomasz Ciepłucha

777
Student ✭
url: słowo
title_page: słowo

Wschodząca Gwiazda
Sprawdź, czy na pewno w Google są zaindeksowane strony, które spełniają zdefiniowane przez Ciebie kryteria.
Np. jeśli twoja strona to www.example.com i chcesz kierować reklamy na adresy zawierające www.example.com/przykladowy-adres/ oraz w tytule strony słowo "Słowo kluczowe" to możesz w google wpisać coś takiego:
site:www.example.com/przykladowy-adres/ "Słowo kluczowe"
Wówczas zostaną wyświetlone wszystkie podstrony w Twojej domenie, dla których adres zawiera www.example.com/przykladowy-adres/ i dla których zostało dopasowane słowo "Słowo kluczowe".
Teraz możesz przejrzeć listę wyników i sprawdzić czy w nagłówkach faktycznie występuje to słowo, które używasz przy definiowaniu celu.
Tomasz Ciepłucha