Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwie branże - jedno konto AdWords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

mając w tej chwili na koncie AdWords działające reklamy dla jednej domeny, chciałbym zacząć reklamować usługi dla całkiem innej branży dla tej samej firmy. Najwygodniej by było aby było to osobne konto z osobnym rachunkiem do wpłat (kontrola wydatków osobno dla każdej branży). Czy jest coś takiego możliwe?(wiem że kiedyś było po kontakcie z supportem)

Odpowiedź eksperta 3verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz
września 2015

Dot.: Dwie branże - jedno konto AdWords

Najlepszy Współtwórca

W tej chwili jest to jak najbardziej możliwe. Utwórz odrębne konto i ustaw po prostu te same dane rozliczeniowe. Natomiast dla łatwiejszej kontroli obu kont na oadrębnym mailu (nie używanym jeszcze do adwords) stwórz sobie Moje Centrum Klienta i dodaj oba konta do niego. Będziesz logował się jedynie przez login i hasło z MCK, a dostęp będziesz miał do obu kont.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Nic nie trzeba pisać ani komunikować.
Otwierasz kolejne konto na te same dane rozliczeniowe i działasz. Nasi klienci mają kilka kont na swoje dane rozliczeniowe podpięte do naszego MCK,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Oczywiście możesz ustawić dwie kampanie z różnymi budżetami dziennymi, ale jak wolisz utworzyć dwa oddzielne konta Adwords, by móc jeszcze lepiej kontrolować budżet to polecam utworzyć MCK - https://support.google.com/adwords/answer/1704399?hl=pl . Co mi wiadomo, nie musisz pracować w agencji SEM by takie konto otworzyć. Konto MCK powoli ci w jednym miejscu zarządzać wieloma kontami Adwords (w tym samodzielnie je tworzyć).

Adam

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

W tej chwili jest to jak najbardziej możliwe. Utwórz odrębne konto i ustaw po prostu te same dane rozliczeniowe. Natomiast dla łatwiejszej kontroli obu kont na oadrębnym mailu (nie używanym jeszcze do adwords) stwórz sobie Moje Centrum Klienta i dodaj oba konta do niego. Będziesz logował się jedynie przez login i hasło z MCK, a dostęp będziesz miał do obu kont.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Konto MCK mam i do niego podłączone wiele innych kont, lecz z tego co mi wiadomo to kiedyś nie wolno było tworzyć dwóch kont na takie same dane rozliczeniowe bez kontaktu z supportem.

Może coś się zmieniło, ale wolałbym mieć to gdzieś napisane zanim utworzę kolejne konto. Macie jakieś linki gdzie jest to opisane?

Wschodząca Gwiazda
Można można, przecież jak np jest sobie agencja która płaci do google za klienta to faktury wystawiane są na agencje.
Jeżeli to jest ta sama firma to problem moze być z kuponem-raczej na drugim koncie nie będziesz mógł już go użyć.
Jak chcesz mieć gdzieś czarno na białym to najlepiej napisz do supportu z zapytaniem i wtedy bedziesz miał "podkładke" jakby sie później coś działo

Wschodząca Gwiazda

My pisaliśmy do supportu o "pozwolenie" tworzenia wielu kont Adwords, gdzie dane rozliczeniowe będą na naszą firmę. Było to parę wiosen temu, ale nie było problemu, więc pewnie nie będzie teraz - po prostu support lubi wiedzieć co się dzieje na kontach MCK, tak jak słynne powiedzenie, że "premier lubi wiedzieć pierwszy...".Emotikon: Mrugający

Adam

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Nic nie trzeba pisać ani komunikować.
Otwierasz kolejne konto na te same dane rozliczeniowe i działasz. Nasi klienci mają kilka kont na swoje dane rozliczeniowe podpięte do naszego MCK,

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jak pisałem, my to robiliśmy kilka wiosen temu Emotikon: Szczęśliwy i trzeb było to zgłosić do supportu. Ale dzięki @SEMBI-Rafał za info, przyda się jak będę miał "telefon do przyjaciela". 

Adam