Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwa nagłówki w reklamie - pokazuje się tylko jeden

Nowicjusz ✭

Zacząłem przygodę z sieciami reklamowymi w google adwords. We wszystkich poradnikach zawsze było napisane, że są 2 nagłówki i z nich tworzy się jeden w reklamie, oddzielony myślnikiem Czyli nagłówek1: Placki ziemniaczane nagłówek2: najlepszy przepis. Więc reklama wygląda tak: Placki ziemniaczane - najlepszy przepis.

A teraz jak tworze reklamy to są dwa nagłówki i nigdy nie występują razem. Albo jest nr 1 albo nr 2, w żaden sposób się nie łączą. Ktoś mi to wytłumaczy? Powinienem zatem robić jeden nagłówek i dawać to samo w nr1 i nr2 jeśli zależy mi na stałym tekście reklamy?naglowki.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: jan k
wrzesień

Najlepszy Współtwórca

A z którego roku są te poradniki? Emotikon: Szczęśliwy

Wiele się zmieniło i ty masz na screenie reklamę elastyczną, która nie do końca wpisuje sięw kanon nagłówka 1 i 2 Emotikon: Szczęśliwy   ma po prostu dwa odrębne elementy, które pokazują się w zależności od rozmiaru/rodzaju reklamy.

Nagłówek jest stały, ale długi nagłówek i tekst występują wymiennie.

Kolejna sprawa. To co piszesz odnośnie nagłówka 1 i 2 bardziej mi pasuje do reklam tekstowych - reklamy rozszerzone.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: jan k
wrzesień

Najlepszy Współtwórca

A z którego roku są te poradniki? Emotikon: Szczęśliwy

Wiele się zmieniło i ty masz na screenie reklamę elastyczną, która nie do końca wpisuje sięw kanon nagłówka 1 i 2 Emotikon: Szczęśliwy   ma po prostu dwa odrębne elementy, które pokazują się w zależności od rozmiaru/rodzaju reklamy.

Nagłówek jest stały, ale długi nagłówek i tekst występują wymiennie.

Kolejna sprawa. To co piszesz odnośnie nagłówka 1 i 2 bardziej mi pasuje do reklam tekstowych - reklamy rozszerzone.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Tak jak pisze Dominik

User zobaczy oba nagłówki, ale nie naraz. Reklama jest animowana pokazuje krótki nagłówek z jedną grafiką i długi z drugą. Masz dzięki temu szansę na zawarcie większej ilości tekstu w przekazie. Potraktuj to jako pole do popisu a nie przeszkodę Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭

" mi pasuje do reklam tekstowych - reklamy rozszerzone."

No tak, ale rozumiem, że ich już nie ma i są tylko te elastyczne, o których wspomniałeś, tak?

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Jan poczytaj o rodzajach reklam. Ja pisze o reklamach tekstowych, a Ty cały czas o graficznych.

Reklamy tekstowe to coś zupełnie innego - również można je kierować na sieć wyszukiwania.

Kiedyś dostępne były reklamy tekstowe jak tu pisze support https://support.google.com/adwords/answer/1704389?hl=pl&ref_topic=3119117

W tej chwili już takich nie utworzysz, ponieważ są dostępne tylko takie https://support.google.com/adwords/answer/7056544?hl=pl&ref_topic=3119117

Dodatkowo w sieci reklamowej masz x możliwości, o których możesz poczytać korzystając z prawego menu na tej stronie https://support.google.com/adwords/answer/6341296?hl=pl

Dominik Myślak

Dot.: Dwa nagłówki w reklamie - pokazuje się tylko jeden

Nowicjusz ✭

Nic nie wspomnialem o graficznych. Tak jak powiedziałem, używam sieci reklamowej i mam tutaj tylko do wyboru reklamę graficzną i elastyczną. Nie ma nic, co by się nazywało reklama tekstowa rozszerzona i byłaby rozdzielana myślnikiem. Chyba, że ona jest dostępna tylko w sieci wyszukiwania, tak?

Bo wg Google da się "

Czy rozszerzone reklamy tekstowe są dostępne w kampaniach w sieci reklamowej?

Tak. Aby utworzyć rozszerzoną reklamę tekstową do kampanii w sieci reklamowej, wybierz opcję Reklama tekstowa na poziomie „Wszystkie kampanie”. 

"

ale u siebie w panelu nie widzę takiej opcji za bardzo

firefox_2017-09-27_13-48-45.png

Najlepszy Współtwórca

Nie wspomniałeś, ale zacząłeś od sieci reklamowej i reklam elastycznych, co dawało jednoznacznie sugestie, że chodzi Ci o graficzne.

W sieci reklamowej przeważnie używa się reklam graficznych.

Tak można stosować reklamy tekstowe, ale jak sam zauważyłeś nie są one dostępne jako takie, tylko właśnie możesz wykorzystać reklamy elastyczne, które poniekąd są taką kwazi reklamę graficzną i tekstową.

Pobierz sobie Edytor AdWords https://www.google.com/intl/pl/adwordseditor/ i tu będziesz mógł sobie wkleić reklamy rozszerzone do kampanii na sieć reklamową - wklej je do odrębnej grupy reklam niż reklamy graficzne - sprawdzisz tak skuteczność poszczególnych rodzajów reklam.

Jeśli chcesz kierować reklamę w sieci reklamowej na różne elementy jak np. remarketing (różne listy remarketingowe), tematy, słowa kluczowe itp. to również sugeruje dla każdego kierowania różne grupy reklam.

Dominik Myślak