Obecnie 128 forumowiczów jest online
Obecnie 128 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Duża ilość produktów w kampani tekstowej

Nowicjusz ✭ ✭

Witam !

Posiadam ponad 1000 produktów, zamysł był taki, aby stworzyć kampanię w której każdy produkt (w tym różne modele) będzie po kliknięciu w reklamę przekierowywał na konkretną podstronę sklepu z tym produktem.

Pojawił się jednak problem skali mogę zaimportować te produkty, ale nie wiem, czy da się w prosty sposób rozwiązać przypisanie reklam produkt+konkretny link.

Przykładowo wchodzę w google wpisuje casio 6900nb i pojawia się reklama nokaut która odnosi się do tej podstrony produktu. Czy w takim przypadku jest to mrówcza praca i dodawanie każdego produkt + tworzenie reklamy z linkiem, czy dało by się to jakoś zoptymalizować ?

Przypominam, że chodzi mi o zwykłą reklamę tekstową, nie merchanta.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil Y
września 2015

Dot.: Duża ilość produktów w kampani tekstowej

Wschodząca Gwiazda
Odpowiedzią na Twoje potrzeby są dynamiczne reklamy w wyszukiwarce (DSA):
https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil Y
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Odpowiedzią na Twoje potrzeby są dynamiczne reklamy w wyszukiwarce (DSA):
https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Dokładnie zrób jak piszę Tomasz. DSA zanim się odpali musi przejść weryfikacje więc po ustawieniu jej nie martw się na za pas że jeszcze nie chodzi. ja musiałem czekać nie wiadomo czemu ale ze 2 dni i poszła. Ogólnie musisz pamiętać o wykluczeniach ogólnych słów.

Student ✭
Jeśli zdecydujesz się na DSA, to pamiętaj żeby zwracać dużą uwagę na frazy, z których masz wejścia. Kampanie DSA często generują ruch zbyt szeroki. Będziesz musiał poświęcić sporo czasu na dodawanie wykluczających fraz.

Magister ✭ ✭ ✭
Poza DSA przychodzi mi do głowy zrobienie reklam w arkuszu kalkulacyjnym. Nie przesadzajmy tu z mrówczą pracą. Kampanię na start możesz zrobić na podstawie pliku xml dla porównywarek a później trzeba będzie tylko rozbudować listę słów kluczowych.

Arkusz kalkulacyjny plus Edytor AdWords i da się to dość łatwo opanować. Oczywiście "łatwość" to pojęcie względne - ja piszę to z perspektywy osoby zarządzającej kontem z tysiącami grup reklam, do których niekiedy w ciągu dnia dodaję kilka tysięcy słów kluczowych. Na potrzeby sklepu internetowego z kosmetykami tworzyłem np. plik z kilkunastoma tysiącami "problemów" na które odpowiadały konkretne kremy (każde słowo dla odpowiedniego linku), a dla sklepu z tonerami tysiące fraz typu "toner do HP 3200i" (oczywiście tu również klient klikając w reklamę trafiał na podstronę pasującego tonera). Tak więc dasz radę Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Marek B zdecydowanie ma rację. DSA dają Ci bardzo ograniczoną kontrolę i nie są zbyt efektywnymi kampaniami. Excell + AdWords Editor. Realizujemy kampanię na kilkaset tysięcy produktów, przy czym w naszej implementacji nie ma Excella, tylko specjalnie napisane skrypty, które tworzą kampanię z bazy sklepu.
Pozdrawiam
Łukasz

Magister ✭ ✭ ✭
Skrypty się oczywiście przydają, ale bez względu na to, czy na starcie wykorzystujemy (zwykle dostępny) skrypt generujący XML dla porównywarki, czy specjalnie napisany skrypt tworzący kampanię z bazy sklepu, warto zobaczyć to w arkuszu/AdWords Edytorze ludzkim okiem, bo w masie zawsze znajdą się np. słowa wieloznaczne, które później będą pożerały bezsensownie budżet, itp. itd.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
My wykorzystujemy MPN (Manufacturers Product Number) więc nie ma mowy o wieloznacznych. Ale oczywiście mamy specyficzną branżę, gdzie ludzie nie szukają po słowach ogólnych, lecz konkretnych produktach.
Pozdrawiam
Łukasz