Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dublowanie stawek na lokalizację

Nowicjusz ✭ ✭

Witam Emotikon: Szczęśliwy,

Chciałbym zapytać o taką sytuację, zarządzam kontem gdzie wcześniej ustawiono, że lokalizacja to cała Polska plus kilka dużych miast, np. Poznań. Na to miasto daliśmy dostosowanie stawek +15%

Ostatnio wprowadzałem zmiany i chcę uszczegółowić targetowanie do województw. I teraz najważniejsze, czy jeśli zostawimy ten Poznań +15% i dodamy np. wielkopolskie +10% to jaka będzie faktycznie stawka? Czy tylko jeden modyfikator będzie obowiązywał w Poznaniu, jeśli tak to który? Nadrzędny (województwo) czy podrzędny (miasto)?

Jeśli będą oba, to jak to będzie liczone? Przyjmując, że stawka podstawowa to 1 zł podejrzewam, że będzie tak:

1,00 PLN x 1,25 = 1,25 PLN

W pomocy nie widzę wyjaśnienia na ten temat. Dajcie znać czy dobrze kombinuję Emotikon: LOL

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał B
września 2015

Dot.: Dublowanie stawek na lokalizację

Nowicjusz ✭ ✭
OK sam znalazłem odpowiedź, szukałem per lokalizacja w pomocy, a trzeba było per dostosowanie stawek.

"Wiele dostosowań stawek dla lokalizacji

Jeśli ustawisz wiele dostosowań dla tej samej lokalizacji, nie będziemy ich łączyć. Jeśli ustawisz dostosowanie +50% dla Francji i +100% dla Paryża, w przypadku odwiedzin użytkowników z Paryża użyjemy tylko dostosowania dla Paryża, czyli najbardziej precyzyjnej lokalizacji."

Przepraszam za ten temat Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał B
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭
OK sam znalazłem odpowiedź, szukałem per lokalizacja w pomocy, a trzeba było per dostosowanie stawek.

"Wiele dostosowań stawek dla lokalizacji

Jeśli ustawisz wiele dostosowań dla tej samej lokalizacji, nie będziemy ich łączyć. Jeśli ustawisz dostosowanie +50% dla Francji i +100% dla Paryża, w przypadku odwiedzin użytkowników z Paryża użyjemy tylko dostosowania dla Paryża, czyli najbardziej precyzyjnej lokalizacji."

Przepraszam za ten temat Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
podobnie to działa jak ustawianie stawek CPC na poziomie grupy reklam i samych słów kluczowych. Czym bardziej precyzyjny region i przypisana do niego procentowa stawka to dokładnie ta stawka będzie brana pod uwagę.
Dominik Myślak